Reformierakond nimetas justiitsministri kandidaadiks Madis Timpsoni

Uudis
|
23.03.2024

Reformierakonna juhatus nimetas erakonna juhi, peaminister Kaja Kallase ettepanekul justiitsministri kandidaadiks Madis Timpsoni. 

“Justiitsvaldkonnale on oluline, et justiitsminister oleks juriidilise hariduse või õigusalase taustaga. Madis Timpson seda on ning lisaks omab ta ka juhtimiskogemust, mis ministriametis tuleb kindlasti kasuks. Ta on töötanud 7 aastat justiitsministeeriumis ning pikalt juhtinud Viljandi linna. Oma hariduse ja kogemusega on Madis tugev justiitsministri kandidaat,” ütles peaminister Kaja Kallas.

“Mul on suur au, et peaminister Kaja Kallas sellise ettepaneku mulle tegi. Tänan teda ning Reformierakonna juhatust selle usalduse eest. Ministriamet on suur väljakutse, kuid olen valmis selle vastu võtma. Mõistan, et sisseelamise aeg uude ametisse saab olema lühike ning justiitsvaldkonnas on piisavalt väljakutseid, mida peab lahendama,” sõnas Madis Timpson.

Madis Timpsoni lõpetas 2001. aastal Tartu Ülikooli ning tal on magistrikraad õigusteaduses. Ta on töötanud nii eraettevõtluses kui avalikus sektoris. Sealhulgas aidanud justiitsministri nõunikuna koostada 2012. aastal vastu võetud avaliku teenistuse seadust ja riigihalduse ministri meeskonnas ette valmistada haldusreformi. Kahel korral, 2017. ja 2021. aasta kohalikel valimistel on ta valitud Viljandi linnapeaks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt