Reformierakond: muudame Hiiumaa kasvava elanikkonnaga saareks

Uudis
|
Riho Rahuoja
|
27.06.2017

Reformierakonna Hiiumaa piirkonna kampaaniasõnum sügisestel valimistel on „Tugev Hiiumaa“. „Meie suur eesmärk järgmsel neljaks aastaks on muuta Hiiumaa kasvava elanikkonnaga saareks,“ ütles Reformierakonna Hiiumaa maakonnajuht, maavanem Riho Rahuoja.

„Tugev Hiiumaa tähendab sidusat, ühtehoidvat kogukonda ja suurepärast elukeskkonda. Hiiumaa peab saama kohaks, kus inimestele on kõik olulised teenused kättesaadavad,“ lausus Rahuoja.

„Siin on kaasaegne tervisekeskus, kodulähedased koolid ja kohalikku taastuvressurssi vastutustundlikult kasutav ning väärindav ettevõtlus,“ lausus Rahuoja.

„Üks tugev kogu Hiiumaad hõlmav omavalitsus haldab ise parvlaeva- ja lennuliiklusega seotud lepinguid, et tagada hiidlaste jaoks parimad võimalused ühenduse pidamisel mandriga,“ selgitas Rahuoja lahendust, mida Reformierakond ühe hiidlaste jaoks kõige olulisema teema  lahendusena pakub.

Reformierakonna maakonnajuht lisas, et Hiiu valla poolt heaks kiidetud koostööleping Loode-Eesti meretuulepargi arendajaga tagab tugevale Hiiumaale tulevikus tänasest oluliselt suurema tulubaasi. “Kuidas me seda raha kasutame, sõltub meie tarkusest,” märkis tänane maavanem.

“Reformierakond on valimisprogrammi koostades arutanud näiteks võimaluse üle, et hiidlastele ja Hiiumaa ettevõtetele võiks elektrienergia võrgutasud olla oluliselt odavamad kui mandril. Rohelise energia tootmisest tulev eelarvetulu võimaldaks seda tagada,” ütles Riho Rahuoja.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt