Reformierakond: meie meeskond on eurovalimistel tugevaim

Uudis
|
26.02.2014

Kolmapäeval kogunenud Reformierakonna juhatus tegi pühapäeval toimuvale erakonna üldkogule ettepaneku kinnitada Euroopa Parlamendi valimiste programm ja kandidaatide nimekiri.

„Tahame, et Eestit esindaksid Euroopas väärikad ja kogenud inimesed. Inimesed, kes pühendavad kogu oma energia Eesti huvide kaitsmisele. Eestlased suure algustähega. Ilma igasuguse kahtluseta paneme just meie europarlamendi valimistele välja kõige tugevaima nimekirja,“ ütles Reformierakonna peasekretär Martin Kukk.

„Nii Eesti riigi julgeoleku kui edasise kiire arengu seisukohast on oluline, et me viiksime lõpule Eesti lahtiühendamise Venemaast. Reformierakond töötab selle nimel, et Euroopa Liidu vahendite abil saaks rajada raudteeühenduse Rail Balticu Tallinnast Berliini. Rail Baltic on järgmise kümne aasta üks kõige olulisem taristuinvesteering Eestis, mis avab reisijate ja kaupade veoks täiesti uued võimalused,“ sõnas Kukk.

Teise ülesandena on Kuke sõnul vajalik Eesti elektrivõrkude ühendamine mandri-Euroopaga. Samuti on tähtis astuda vajalikud sammud regionaalse gaasituru tekkeks. „Need saamud on olulised nii tarbijale kui Eesti riigi energiajulgeolekule,“ märkis Kukk.

Reformierakond tahab ellu viia strateegiad, mis juhivad Euroopa välja majandusseisakust ja loovad pikaajalise kasvu. „Me usume vabasse konkurentsi, kaubandustõkete eemaldamisesse ja tõhusasse tururegulatsiooni. Jätkame võitlust protektsionismi ja valitsuse liigse sekkumise vastu, sest need seavad ohtu töökohtade loomise ja takistavad jõukuse kasvu. Me võitleme bürokraatia, võlgu elamise, ülereguleerimise ja liigse tsentraliseerimise vastu,“ lausus Reformierakonna peasekretär.

Reformierakonna 12 kandidaati Euroopa Parlamendi valimistel 2014 on: Kaja Kallas, Urmas Paet, Igor Gräzin, Jürgen Ligi, Laine Randjärv, Vilja Savisaar-Toomast, Rait Maruste, Urve Tiidus, Aivar Sõerd, Margus Hanson, Urmas Klaas ja Arto Aas.

Reformierakonna valimisnimekiri ja programm Euroopa Parlamendi valimisteks kinnitatakse erakonna üldkogul 2. märtsil Tallinnas Swissotel konverentsikeskuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt