Reformierakond: meie lõpetame Keskerakonna ainuvõimu Tallinnas

Uudis
|
17.12.2008

Eile toimunud Reformierakonna Tallinna piirkonna üldkoosolekul piirkonna esimeheks valitud Remo Holsmeri sõnul seisab ees väljakutseid täis aasta europarlamendi ja kohalike valimistega. „Meie eesmärk on võita kohalikud valimised ja lõpetada keskerakondlik linnaviletsus Tallinnas,“ kinnitas Holsmer.

„Me ei saa kuidagi rahul olla praeguse pealinna juhtimisega,” ütles värske piirkonna esimees Holsmer. „Lisaks viimasel nädalal üles kerkinud korruptsiooniskandaalidele iseloomustavad keskerakondliku linnavalitsuse tööd kahtlased korteritehingud, maksutõusud ning kogu avalikkust pahandanud kultuuriobjekte vastandav internetiküsitlus. Meil on sellest jamast, mis Tallinnas toimub, juba ammu villand. Tallinlased väärivad ausat ja igas mõttes paremat linnavalitsemist,” toonitas Holsmer.

Holsmeri sõnul ei saa pealinna reformierakondlased nõustuda Keskerakonna plaaniga võtta järgmisel aastal täiendavalt 600 miljonit krooni laenu. Lisaks on eelarvesse õhuna planeeritud 230 miljoni krooni eest linnavara müüki ning üksikisiku tulumaksu prognoosi suurendatakse 250 miljoni krooni võrra. „Kumbki plaan ei ole praeguses majandussituatsioonis kuidagi mõistlik,” lausus Holsmer.

„Praegu volikogus arutatav eelarve on selgelt defitsiidis ja lihtsalt ei laeku täis. Me tegime volikogus ettepaneku vähendada linna järgmise aasta tegevuskulusid 8% ehk 440 miljoni krooni võrra, kuid Keskerakond pole seda kuulda võtnud,” ütles Holsmer.

Linna järgmise aasta eelarve maht on 8 miljardit krooni. 2009. aasta lõpuks ulatub linna laenukoormus 55,7%-ni lubatust ehk peaaegu 4 miljardi kroonini.

Reformierakonna Tallinna piirkonna esimeheks valitud Remo Holsmer on ühtlasi ka Reformierakonna fraktsiooni esimees Tallinna volikogus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt