Reformierakond: meie eesmärgiks on moodustada enamuskoalitsioon

Uudis
|
Siim Kallas
|
07.03.2014

Reedel kogunenud Reformierakonna juhatus moodustas delegatsiooni konsultatsioonide pidamiseks eesmärgiga moodustada Riigikogus enamuskoalitsioon.

Reformierakonna delegatsiooni kuuluvad erakonna peaministrikandidaat Siim Kallas, peasekretär Martin Kukk, volikogu esimees Kristen Michal, erakonna aseesimehed Keit Pentus-Rosimannus, Urmas Paet, Jürgen Ligi ja Kaja Kallas ning programmitoimkonna juht Rain Rosimannus.

„Meie prioriteediks võimaliku koalitsiooni moodustamisel on tänast olukorda arvestades kindlasti rahvuslikku julgeolekut suurendavad otsused,“ ütles Reformierakonna peaministrikandidaat Siim Kallas.

„Uue koalitsiooni tegemisel on julgeoleku kõrval meie jaoks kõige olulisemad tööjõumaksude langetamine ja lastetoetuste tõusu reformiga jätkamine,“ ütles Kallas.

„Isamaa ja Res Publica Liit on meile saatnud oma ettepanekud uue koalitsioonilepingu sõlmimiseks ning tulenevalt pikast koostööst me nendega saavutatavat ühisosa teame. Alustame konsultatsioone positiivse ühisosa kaardistamiseks ka sotsiaaldemokraatidega,“ lausus Kallas. „Tänase seisuga ei välista me kummagi parlamendijõuga koalitsiooni moodustamist, kuid Keskerakonnaga konsultatsioonide pidamist meil kavas ei ole.“

Siim Kallase sõnul esitab delegatsioon kokkuvõtte konsultatsioonidel selgunud ühisosadest erakonna juhatusele järgmisel nädalal. „Seejärel saame otsustada, milline enamuskoalitsioon Riigikogus annab parimad võimalused poliitika elluviimiseks, mida Eesti täna vajab.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt