Reformierakond: maaelu edenemise tagavad vaid uued töökohad

Uudis
|
20.11.2006

Reformierakond avalikustas Riigikogu valimiste programmi esialgsed seisukohad maaelust. Peamise ülesandena soovitakse luua tingimused uute hästitasustatud töökohtade tekkimiseks maapiirkondades. Reformierakond soovib ka kõik riigiteed suveks tolmuvabaks muuta.

Riigikogu maaelu komisjoni liige Rein Aidma ütles teese kommenteerides, et just töökohad on maaelu arengu võtmeküsimus. “Reformierakonna maaelupoliitika annab ühiskonnale sõnumi: maal elamiseks ja hakkamasaamiseks tekivad uued võimalused,” sõnas Aidma. Riigikogu liige märkis, et eriti oluline on uute mittepõllumajanduslike töökohtade teke maal. Lihtsustada tuleb alustavate ettevõtete võimalust taotleda ettevõtlustoetusi Euroopa Liidu tõukefondide kolmandast sambast.

Mittepõllumajandusliku ettevõtluse edendamiseks soovib Reformierakond lähiaastatel panustada vähemalt 620 miljonit krooni senise 420 miljoni asemel Euroopa Liidu tõukefondide vahendeid. Et soodustada kaugtöövõimalusi ja elamist maal, tahab Reformierakond tagada kiire interneti püsiühenduse kõikjal Eestis. Puhas joogivesi peab lähiaastatel saama igal pool kättesaadavaks. Samuti tuleb lõpule viia heitveepuhastite rajamine ja renoveerimine.

Samuti parlamendi maaelukomisjoni kuuluv Imre Sooäär kinnitas, et Reformierakond soovib muuta kõik riigi kõrval- ja tugimaanteed suveks tolmuvabaks, jätkata Tartu-Tallinn ja Tallinn-Narva maanteede ehitamist neljarealiseks ning Tallinn-Pärnu-Ikla maantee kaasajastamist. “Aastaks 2014 soovib Reformierakond rajada Saaremaa püsiühenduse,” lausus Sooäär.

Maaelu puudutavad oluliselt ka novembri alguses Reformierakonna juhatuse poolt heaks kiidetud keskkonnapoliitika teesid märksõna all “roheline ja reaalne”. Keskkonnateesid rõhutavad muuhulgas vajadust osaleda tuumajaama rajamisel Leedus, et tagada odav ja keskkonnasäästlik elekter kõikjal Eestis ka tulevikus.

Reformierakonna maaeluteesid asuvad kodulehel aadressil: http://www.reform.ee/?q=/ee/valimised/poliitikad/maaelu

Täiendav info:
Rein Aidma
503 4344

Imre Sooäär
512 2328

Teate koostas ja edastas:
Peep Lillemägi,
Reformierakonna fraktsiooni pressinõunik Riigikogus
513 1265


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt