Reformierakond lubab valimistel maksukaose lõpetamist

Uudis
|
08.08.2018

Eile kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas, et märtsis toimuvatel Riigikogu valimistel küsitakse mandaati tänase valitsuse loodud maksukaose lõpetamisele.

“Reformierakonna plaan on kehtestada lihtne ja õiglane maksusüsteem, kus igal inimesel on kasutada 500 eurot tulumaksuvaba miinumumi ning pärast seda kehtib astmeteta tulumaks. See on suur ja oluline samm tööjõumaksude alandamiseks, mis jätab aastas inimestele kätte suurusjärgus 200 miljonit eurot,” ütles Reformierakonna esimees Kaja Kallas.

Kallase sõnul lubab Reformierakonna valimisprogramm vähendada ka aktsiisimakse nii, et maksuraha ei läheks Eestist välja. Alkoholiaktsiisi määr tuleb valimisplatvormi järgi viia 2017. aasta jaanuari tasemele.

“Kui kaks aastat tagasi muretses maksude pärast ainult 10% inimestest, siis täna on nende pärast mure 28% inimestest. Tundub, et valitsus tahab teha Eestist Läti, kus varimajandus kasvab ning inimesed riiki ei usalda,” märkis Kaja Kallas.

“Keskerakonna valitsus tuli võimule, lubades kehtestada kuus uut maksu, millest enamik jäi, õnneks, kehtestamata. Meie tahame pärast valitsuse vigade parandamist kuulutada välja maksurahu. Inimesed ja ettevõtjad ei pea kartma, et igal aastal tehakse maksusüsteem rabistades ringi. See tähendab ka, et Reformierakond on vastu teistele uutele maksudele ja ettevõtete tulumaksu taaskehtestamisele,” lisas Kaja Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt