Reformierakond lubab järgmisel neljal aastal ehitada Tartus 100 km uusi kõnni- ja jalgrattateid

Uudis
|
22.08.2013

Kolmapäeva õhtul kogunenud Reformierakonna Tartu piirkonna juhatus kinnitas kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste programmi ning esitas selle vastuvõtmiseks piirkonna üldkoosolekule. Kõige olulisemateks teemadeks on programmis kõnni- ja jalgrattateede ehitamine, koolihoonete korrastamine ning Raadile kultuurilinnaku rajamine.

„Tartu on ideaalne linn jalgsi ja rattaga liikumiseks. Seetõttu keskendume järgmisel neljal aastal kõnni- ja jalgrattateede rajamisele – neid on kavas ehitada ja renoveerida 100 kilomeetri ulatuses. Juurde tuleb spordi- ja mänguväljakuid ning istepinke parkidesse ja teede äärde,” tutvustas erakonna plaane Tartu piirkonna esimees, linnapea Urmas Kruuse.

„Tahame tervislike liikumis- ja eluviiside harrastajaile Tartus elu võimalikult mugavaks teha. Erilist tähelepanu pöörame koolitee turvalisemaks muutmisele. Tegu on suure väljakutsega, sest 100 km moodustab ligi kolmandiku tänasest kõnniteedevõrgust,“ märkis Kruuse.

Samuti tõi Kruuse välja põhikoolide korrastamise vajalikkuse. „Tartu on ja jääb Eesti hariduskeskuseks. Selleks, et siin oleks võimalik pakkuda tipptasemel haridust, peavad meie koolimajad olema korras ja hea õpikeskkonnaga. Kuna Tartu gümnaasiumite korrastamisega oleme jõudnud lõpusirgele, siis järgmistel aastatel suuname fookuse põhikoolidele. Just seal laotakse vundament edasisele haridusteele,“ rääkis Kruuse.

„Oleme pingutanud selle nimel, et Raadile kerkiks Eesti Rahva Muuseumi uus hoone. Nüüd, mil see paljude tartlaste jaoks oluline hoone on kerkimas, on päevakorda tõusnud selle piirkonna areng tervikuna. Koostöös erinevate partnerite ja erasektoritega on Raadil kavas välja arendada kultuurilinnak koos rahvusvahelise filmipaviljoni ja vanatehnika muuseumi ning muude vaba aja veetmise võimalustega. Kogu piirkonna väljaarendamine toob Tartusse juurde väga atraktiivse kultuuri- ja vabaajakeskuse, mis on kesklinnast kiviviske kaugusel,“ lausus Tartu linnapea Urmas Kruuse.

Reformierakonna Tartu piirkonna üldkoosolek toimub 28. augustil kell 17.30 hotell London konverentsisaalis. Üldkoosoleku päevakorras on 2013 KOV valimiste Tartu programmi ja nimekirja kinnitamine.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt