Reformierakond: lisaeelarve arutamiseks tuleb teha täiendav istung

Uudis
|
30.03.2020

Täna hommikul kogunenud Reformierakonna Riigikogu fraktsioon asus seisukohale, et Riigikogu peaks koroonaviirusega seotud kriisi lahendamiseks töötama kiirendatud tempos ning lisaeelarve arutamiseks tuleks kokku kutsuda parlamendi täiendav istung veel sel nädalal. 

“Olen Riigikogu vanematekogule teinud ettepaneku kutsuda sel nädalal kokku Riigikogu täiendav istung riigieelarve üleandmiseks. Kui see toimub näiteks homme, siis on võimalik neljapäeval ka pidada riigieelarve esimene lugemine,” ütles fraktsiooni juht Kaja Kallas. 

„Eelmisel nädalal andis Martin Helme mõista, et ta on valmis lisaeelarvega kiiresti riigikogu ette tulema. Arvestades, et lisaeelarve vastuvõtmisest sõltub ka Kredexi kriisimeetmete rakendamine, siis tuleb tegutseda kiirelt. Reformierakond on valmis lisaeelarvet sel nädalal arutama, sest mida varem saavad töötajad ja ettevõtjad seaduslikku kindluse kriisi majanduslike mõjude leevendamise osas, seda parem“,  lisas Kallas.

Kallase sõnul on oluline, et parlament jõuaks ka kiirendatud korras ette võetud seadusemuudatustega sisuliselt tutvuda. “Ka kriisi ajal ei saa Riigikogu olla valitsuse kummitempel. Näiteks eelarve esimene lugemine saab toimuda alles siis, kui Riigikogu liikmed on saanud eelarvega tutvuda ja rahandusministrile küsimusi ette valmistada,” märkis Kaja Kallas.

Reformierakonna fraktsioon on ka seisukohal, et Riigikogu komisjonid peaksid jätkama oma tööd ning tegema ka avalikke istungeid. “Meie saadikud teevad Riigikogu komisjonide esimeestele ettepaneku kutsuda sel nädalal kokku komisjonide istungid ja korraldada need võimalusel avalikult, et anda aimu, mis seisus kriisiga võitlemise meetmed eri valdkondades on,” ütles Kallas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt