Reformierakond: linnavalitsus tahab vähendada Tallinna üldplaneerimist

Uudis
|
07.12.2005

Reformierakond ei ole rahul keskerakondliku linnavalitsuse plaaniga vähendada järgmisel aastal pea kolmandiku võrra linna üldplaneeringute ja ehitusmääruste tegemiseks ette nähtud vahendeid.

“Kui ei kehtestata selgeid ja kõigile üheselt kehtivaid ehitusreegleid, tähendab see, et endiselt võib Kadriorgu ajaloolise hoone kõrvale kerkida koletuslik paneelmaja ja city piirkonda lubatakse kõrghooneid ehitada selle järgi, kuidas linnavalitsusel parasjagu tuju on,” ütles Reformierakonna linnavolikogu fraktsiooni esimees Keit Pentus. “Selle asemel, et kõigile kehtivad reeglid paika panna, tahab linnavalitsus planeerida pealinna krunthaaval. Linna jaoks on selline asjade käik lihtsalt kahjurlik.”

Seni on pooleli näiteks Kadrioru, Kesklinna, Liivalaia-Veerenni piirkonna Pirita tee äärse ala ehitusmäärused, linnaosade üldplaneeringud, kõrghoonete teemaplaneering. “Eile arutas volikogu linnamajanduskomisjon ka rohealade teemaplaneeringu tegemise alustamist, aga ka selle kohta ei osanud linnavalitsuse esindaja öelda, kas eelarvest olulise planeeringu tegemiseks rahalist katet jagub.”

Linavolikogus on eelarve esimesel lugemisel 15. detsembril.  
 
Reformierakonna pressiteenistus
 
Lisateave:
Keit Pentus
50 40 884
 
Teate edastas:
Triinu Rajasalu
50 46 090
 
 
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt