Reformierakond: linnameedia nõukojast ei tohiks saada Keskerakonna käepikendus

Uudis
|
01.03.2010

Tallinna linnajuhid on viimastel nädalatel rääkinud munitsipaalmeedia nõukoja moodustamisest. Reformierakonna hinnangul on kõigi tallinlaste huvides, et loodav nõukoda oleks linnavalitsusest täiesti sõltumatu.

„Kahtlemata on oluline, et praegu ühe erakonna huvides toimetav Talllinna propagandamasin oleks märksa tasakaalustatum. Tallinna maksumaksja raha ühe erakonna propagandaks kasutada ei tohi,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer.

“Midagi on väga viltu, kui linn kulutab propagandale 50 miljonit krooni aastas, aga samal ajal ei leita raha hallituse likvideerimiseks ühes pealinna lasteaias. Tänu linnavalitsuse valedele prioriteetidele kannatavad otseselt kõik tallinlased – olgu selleks lagunevad lasteaiad, harvemini käiv ühistransport või remontimata teed,” lisas Holsmer.

Holsmer märkis, et enne meedianõukoja loomist peaksime leidma vastuse küsimusele, mis on loodava nõukoja eesmärk. „Tallinna pole vaja juurde kooslust, kus Keskerakonnal on üksi enamus ning erinevaid otsuseid hakatakse tegema hääletamise teel, millega seadustatakse linnavalitsuse propagandamasina tegevus,” toonitas Holsmer „Seetõttu on väga oluline panna paika nõukoja pädevus ja vastutus.”

„Meie jaoks on olulised küsimused, et kuidas ja millistest põhimõtetest lähtuvalt loodava nõukoja koosseis paika pannakse ning kas nõukoda hakkab hindama linnameedia objektiivsust. Mis saab siis, kui leitakse, et linnameedia on olnud kallutatud ja ebaobjektiivne või kes hakkab vastutama linna meediaväljaannete sisu eest,” tõi Reformierakonna fraktsiooni liige Tiina Lokk-Tramberg välja olulised punktid.

Tema sõnul peaks loodav nõukoda hindama, milliseid meediakanaleid linnal üldse vaja on. Reformierakonna arvates ei ole Tallinnal üheaegselt vaja kaheksat linnaosalehte, „Pealinna” ja „Stolitsat”, linnaeelarvest makstud tele-ja raadiosaateid ja kõige tipuks veel oma telekanalit.

„Kui Tallinna TV on mehitatud keskerakondlasest nõukoguga ning linna meediaosakond allub otse linnapeale, on raske uskuda, et linlastele pakutav infovool muutuks objektiivsemaks,” lausus Lokk-Tramberg.

Tallinna linnavolikogu liikmed Remo Holsmer ja Tiina Lokk-Tramberg saatsid linnapea Edgar Savisaarele ja linnavolikogu aseesimehele Katrin Saksale loodava linnameedia nõukoja teemal kirja.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt