Ansip: euro on ka Eesti julgeolekutagatis

Uudis
|
27.02.2010

Reformierakonna esimehe, peaminister Andrus Ansipi sõnul ei ole euro üksnes Eesti inimeste edasiste palga- ja pensionitõusude vundament, vaid on samavõrd või rohkemgi Eesti julgeolekuline saavutus.

„Euro on Eesti majanduslik usaldusväärsus, selge signaal kõigile maailma investoritele – tulge siia, looge ettevõtteid ja töökohti, siin on usaldusväärne ja turvaline paik teie ideede teostamiseks ja raha kasvatamiseks. Uued investeeringud tähendavad uut maksutulu ka sotsiaalvajadusteks,” ütles Ansip laupäeval Tartus toimunud Reformierakonna volikogul.

Ansip kinnitas, et lisaks majanduskeskkonna kvaliteedimärgile on euro ka meie relvastuse moodsaim relv iseseisvuse ja sõltumatuse kaitsel.

„Iga Eestisse paigutatud välisinvesteering, mille euroga saabuv suurem majanduskeskkonna turvalisus endaga kaasa toob, on Eestile täiendav julgeolekutegur. Väikeriigi julgeolek on väga suurel määral usaldusväärsuse, sealhulgas rahandusliku usaldusväärsuse küsimus, see ei tohi meil hetkekski meelest minna,” sõnas Ansip.

Ansip toonitas, et ka edaspidi ei tohi Eesti loobuda euro võimalikuks teinud vastutustundlikust ja tervest mõistusest lähtuvast eelarvepoliitikast. „Eesti huvides on tugev eurotsoon ja me peame rahanduslikult tugeva eurotsooni eest seisma ka selle liikmena.”

Samuti tuleb Ansipi sõnul majanduskasvu kiirenemiseks lähiaastatel jätkata struktuursete reformidega. „Jätkata tuleb haridusreformi, avaliku teenistuse reformi, maksureformi, pensioniea ja eripensionide reformi, korrakaitsereformi ja valimisreformiga. Kõik need reformid on täna Riigikogu või valitsuse töölaual ning aitavad luua tõhusamat avalikku teenust pakkuvat ja vähem maksumaksja raha kulutavat riiki,” märkis Ansip.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt