Reformierakond: liiklejad on liitlased, uuenduste pidur on ainuvõim

Uudis
|
10.10.2021

Reformierakond korraldas täna Tallinnas pea poolesaja osavõtjaga rattaaktsiooni, millega juhiti tähelepanu Tallinna puudulikule linnaplaneerimisele, kus eri liiki liiklejaid käsitletakse omavahel vaenlastena. Reformierakonna linnapeakandidaadi Kristen Michali sõnul on liiklejad liitlased ja ainuvõimu murdumisel tulevad positiivsed uuendused.

“Linnaruum peab olema turvaline, mõnus ja põnev. Kui lapsed saavad ise liikuma, saavad vanemad vabaduse ummikus istumisest ja raha, mis autole kuluks, jääb alles. Kui keegi saab liikuda jalgsi või rattaga, on ummikus üks auto vähem. Liiklejad on liitlased, ratas linnades tavaline liikumisvahend ja sellele tähelepanu juhtimiseks me ühe mõnusa rattasõidu ka korraldasime,” ütles Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaat Kristen Michal.

Aktsioonil osalenud Tallinna rattalinnapea Pärtel-Peeter Pere sõnas, et uued rattateed on parem kui mitte midagi, kuid lahendused on poolikud ja seega ohtlikud. “Inimestele peab andma vabaduse ise valida, kuidas nad liiguvad. Kõigil on õigus autoga sõita, kuid kõik ei pea kogu aeg igat sõitu autoga tegema ning majapidamisi ei saa vastu tahtmist sundida kulutama autopidamisele kuni 30% sissetulekust. Hästi disainitud tänavatest võidaksid kõik ning liiklus saaks Tallinnas olla kogu aeg nagu koolivaheaegadel,” ütles Pere.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt