Reformierakond: lastele alkoholi kätte saamist saab kontrollida valvekaameratega

Uudis
|
15.06.2004

Reformierakonna Tallinna piirkonna juhatus leidis teisipäeval, et parim viis piirata alkoholi kättesaadavust lastele on paigaldada poodidesse valvekaamerad, ka ollakse valmis sõlmima kompromiss öise müügikeelu osas.

“Alkoholi kättesaadavust lastele tuleb piirata. Ka asjatundjad kinnitavad, et valvekaamerate paigaldamine alkoholiga kauplevatesse poodidesse on mõistlik viis seda eesmärki saavutada,” lausus Reformierakonna Tallinna piirkonna juht Keit Pentus. “Kui müüjal on lindistav kaamera seljataga ja politseil võimalus alati linti kontrollima tulla, siis ta naljalt alkoholi alaealisele ei müü.”

Pentuse sõnul on alkoholimüügi piiramise üle vaieldud tänaseks juba liiga kaua ja Reformierakond soovib kompromissettepanekute arvestamise korral vastava eelnõu vastuvõtmist kolmapäevasel istungi. “Pika vaidluse käigus on vaja olnud täpsustada eesmärke ja leida üksmeel vahendite osas. Ma usun, et tänaseks on pikaleveninud diskussioon peetud ja üksmeel leitav,” lisas Pentus.

Kellaajalise müügipiirangu osas on Reformierakond valmis tegema kompromissi, et öisel ajal viinamüük keelata. Tallinna piirkonna juhi Keit Pentuse sõnul on Reformierakonna jaoks eemärgiks piirata alkoholi kättesaadavust lastele. “Me mõistame, et meie partner on klammerdunud soovi öösel alkoholi müük keelata ja oma eesmärgi täitmise nimel oleme me muidugi valmis kompromissi sõlmima,” lisas Pentus.

Reformierakond ei pea mõistlikuks ettepanekut, mille tulemusena peaksid uksed sulgema 70 Lasnamäel, 29 Põhja-Tallinnas ja 61 Kesklinnas asuvat muu hulgas ka alkoholiga kauplevat poodi, mis on väiksemad kui 100 m2. “Selle ettepaneku kohaselt kaoks paljudel inimestel võimalus oma oste teha väikestest kodulähedastest poodidest, ka kaotaksid töö sajad inimesed, kes täna väikepoodides töötavad. Reformierakond ei pea seda mõistlikuks,” selgitas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt