Reformierakond: Korterite odavmüük on jätk keskerakondlikule kinnisvaraskeemitamisele Tallinnas

Uudis
|
24.03.2006

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi Keit Pentuse sõnul on eilne linnavolikogu otsus müüa võileiva hinna eest otsustuskorras hulga linnale kuuluvaid kesklinna kortereid järjekordseks näiteks keskerakondliku linnavalitsuse kinnisvaraärist. “Ja jällegi linnale kahjulikust kinnsvaraärist,” lisab Pentus.

 “Nagu eilsel linnavolikogu istungil selgus, ei ole mingit läbipaistvat ja üheselt arusaadavat korda või süsteemi, mille alusel valitakse välja sadade linnale kuuluvate korterite hulgast just need üksikud maiuspalad, mis volikogu saali jõuavad. Milliste põhimõtete järgi või milliste teenete eest saavad üksikud sundüürnikud võimaluse osta ühe ruutmeetri hinna eest sajaruutmeetriseid kortereid – see on saladus,” nentis Pentus.

Reformierakonna hinnangul on abilinnapea väide, et linna vara kinkimisega korvab Keskerakond ebaõiglust, õõnes ja viisakalt öeldes eksitav. “Valides ainult Keskerakonnale teada olevate kriteeriumite alusel välja üksikud sundüürnikud, kellele maksumaksja raha eest kingitus tehakse, käitub Keskerakond ebaõiglaselt kõigi nende sundüürnike suhtes, kes juba aastaid linnalt üürikorterit taotlenud on,” ütles Pentus. “Mis õigusega tehakse mõnele miljonitesse ulatuvaid kingitusi ja lastakse ülejäänutel veel aastaid korterijärjekorras seista?”

Pentuse sõnul kinnitab uue hoo saanud korteriskeemitamine taaskord – Keskerakond juhib linna nagu käsutataks partei või isiklikku raha.

Tallinna linnavolikogu eilse istungi helisalvestist on võimalik kuulata aadressil http://meedia.tallinnlv.ee/23032006.asx. Korterite müüki puudutava päevakorrapunkti algusaeg failis:  2:38:53.

 

Reformierakonna pressiteenistus

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt