Reformierakond korraldab kõrghariduskonverentsi

Uudis
|
09.11.2011

Riigikogu Reformierakonna fraktsioon korraldab 18. novembril Riigikogus konverentsi, mille fookuses on kvaliteedireform kõrghariduses.

„Kohtumistel erinevate osapooltega, keda kõrgharidusreformi ühel või teisel viisil puudutab, oleme jõudnud kindla veendumuseni, et Eesti vajab kõrgharidusreformi, mille eesmärgiks peab olema kõrghariduse kvaliteet ning kõrgkoolilõpetajate läbilöögivõime tööturul,“ ütles Riigikogu kultuurikomisjoni esimees Urmas Klaas.

Klaasi sõnul saab kõrgharidusreformi eesmärki määratleda veelgi lihtsamalt: kvaliteetne haridus on aluseks heale töökohale ja korralikule palgale. „Uuringud näitavad, et suure osa hüvest, mis kõrgharidusega kaasneb, saab just kõrgkoolilõpetaja ise paremate võimaluste ja  parema elu näol tulevikus,“ märkis Klaas.

„Kvaliteedireformi läbiviimine kõrghariduses on valitsusliidu üks tähtsamaid strateegilisi eesmärke,“ rõhutas Klaas.

Reformierakonna fraktsioon Riigikogus on kõrgharidusreformi kavandades kohtunud haridusministri, avalik-õiguslike ülikoolide, erakõrgkoolide ja rakenduslikku kõrgharidust andvate ülikoolide rektorite, üliõpilaskondade liidu  ja õpilasesinduste liidu esindajatega. Samuti on koalitsioon parlamendis kokku kutsunud haridustöörühma, kus arutatakse reformi peamisi valikuid, mis on seotud kõrghariduse kvaliteedi tõusu ja rahastamisega.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt