Reformierakond: kodumaine küttematerjal tagab odavama soojahinna

Uudis
|
17.06.2010

Täna võeti riigikogus vastu monopolide hinnapiirangute kehtestamise seadus, mis majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasi sõnul vähendab Vene gaasi osakaalu ning suurendab Eesti energiajulgeolekut.

Klaas toonitab, et kindlasti jäävad jätkuvalt teemadeks Eesti energiaportfelli mitmekesistamine ja meie riigi sõltuvuse vähendamine imporditavatest energiakandjatest. ”Meil ei maksa luua illusioone, et Venemaa uueks relvaks kutsutava Gazpromi huvid pole Eestis kohal ja need ei soovi end maksma panna,” lausus Klaas.

”Vene gaasi osakaalu vähendamist tingib ka gaasi hind,” ütles Klaas. ”Sellest toodetav toasoe on lihtsalt kallim. Võrdluseks: Valgas toodetav toasoe on 30% odavam kui Tallinnas. Tartus on toasoe 20 – 25% odavam kui Tallinnas. Vahe ei tule mitte sellest, kes tootja on, vaid sellest, millega toasooja toodetakse. Odavama soojahinna põhjuseks on kodumaise küttematerjali kasutamine,” rõhutab Klaas.

Reformierakond soovib soojahinda alandada ja viia see tasemele, mis poleks suurem kui põhjendatud kulud tootmisesse ja mõistlik tootlus ettevõtjale.

”Pidades Riigikogus energeetikadebatte ja monopolidele päitseid pähe pannes, peame seisma Eestimaa tarbija eest, kel peab olema alati võimalus saada mõistliku tasu eest toasooja, vett, elektrit,” lisas Klaas.

 

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt