Reformierakond kinnitas ministrikandidaadid

Uudis
|
24.03.2014

Esmaspäeva õhtul kogunenud Reformierakonna juhatus kinnitas peaministrikandidaat Taavi Rõivase ettepanekul erakonna ministrikandidaadid sel nädalal ametisse astuvas uues valitsusliidus.

Reformierakonna välisministri kandidaat on Urmas Paet, siseministri kandidaat Hanno Pevkur, rahandusministri kandidaat Jürgen Ligi, keskkonnaministri kandidaat Keit Pentus-Rosimannus, kultuuriministri kandidaat Urve Tiidus, tervise- ja tööministri kandidaat Urmas Kruuse ja väliskaubandus- ja ettevõtlusministri kandidaat Anne Sulling.

Peaministrikandidaat Taavi Rõivase sõnul on ta oma erakonna ministrite meeskonna kokkupanemisel olulisel määral arvestanud praeguse rahvusvahelise olukorraga.

„Pean väga oluliseks, et ametisse astuva valitsuse tuumik koosneb valitsuskogemusega inimestest, kes ei  vaja sisseelamiseks üleminekuaega. Eriti oluline on see välispoliitika, riigikaitse ja sisejulgeoleku valdkonnas, aga ka laiemalt. Mul on hea meel, et välisministrina jätkab Urmas Paet,  rahandusministrina Jürgen Ligi, keskkonnaministrina Keit Pentus-Rosimannus ja kultuuriministrina Urve Tiidus ning et siseministri ametisse oli nõus asuma Hanno Pevkur,“  ütles Rõivas.

 

Rõivase sõnul soovis ta ministrite valikuga laiendada ka valitsuse kandepinda. „Olen kindel, et Urmas Kruuse tulek  Eesti meditsiini ühest tippkeskusest, Tartust mõjukale töö- ja tervishoiuministri kohale ning särava Anne Sullingu asumine väliskaubanduse- ja ettevõtlusministri ametisse aitavad seda eesmärki täita,“ sõnas Rõivas.

Anne Sulling on 2009. aastast tegelenud CO2 kvoodi müügiga Keskkonna Investeeringute Keskuses, samast aastast on ta ametis olnud peaministri nõunikuna. Varasemalt on Sulling rahandusministeeriumis juhtinud Eesti eurole ülemineku projekti ja töötanud Swedbankis ning Nelja Energia OÜs. Sulling on lõpetanud Smith College’i USA-s 1997 aastal majanduse ja prantsuse õpingute erialal ning omandanud magistrikraadi 1999 aastal rahvusvahelises majanduses ja rahanduses Université Parix IX Dauphine’is Prantsusmaal. Anne Sulling on Postimehe Aasta Inimene 2011.

Uus valitsuskoalitsioon vähendab tööjõumakse, sh langetab tulumaksu 20%le, suurendab tulumaksuvaba miinimumi 154 euroni ja toetab töötuskindlustuse määra vähenemist 0,6% võrra.

Lastetoetused tõusevad esimesele ja teisele lapsele 45 euroni ja vajaduspõhiselt veel 45 eurot lisaks. Kolmanda lapse toetus tõuseb 76,7 eurolt 100 euroni. Kaitsekulud tagatakse vähemalt 2% SKTst.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt