Reformierakond: keskhariduse õppekvaliteeti tuleb parandada

Uudis
|
26.03.2009

Eile läbis Riigikogus esimese lugemise Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu. Lauri Luik toonitas oma ettekandes, et Reformierakond pooldab põhikooli ja gümnaasiumi lahutamist, sest see parandaks keskhariduse taseme õppekvaliteeti ja õpilaste põhikoolijärgsete õppesuundade valikuvõimalusi.

Lauri Luige sõnul tuleb hariduse seadusandlikku maastikku tõsiselt korrastada ning see eelnõu on selleks hea algus. ”Eelnõu aitab defineerida õppekava alusväärtusi, parandab õpilaste koolikohustuse täitmist ja toetab hariduslike erivajadusega õpilasi,” lausus Luik.

”Kindlasti on eelnõus veel mitmeid küsimusi, mille kallal tööd teha. Näiteks puudub täna ülevaade reformi lõppmaksumusest, eriti põhikooli ja gümnaasiumi lahutamise osas. Antud eelnõu selgitamiseks ja täiendamiseks ootame ka omavalitsuste suuremat kaasamist,” lisas Luik.

Reformierakonna fraktsioon toetab Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse eelnõu edasi menetlemist.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt