Reformierakond: Keskerakond pistis lasteaedade rahastamise arutelu sahtlisse

Uudis
|
24.09.2009

Eilsel linnavolikogu hariduskomisjoni istungil lükati keskerakondlaste häältega edasi Reformierakonna fraktsiooni poolt algatatud eelnõu üle otsustamine, millega antaks lateaedadele tagasi neilt linnavalitsuse poolt juulikuu käskkirjaga ära võetud raha.

“Soovisime, et lasteaedadele neilt linnavalitsuse poolt ära võetud raha tagasi antaks,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. “Komisjoni otsus hakata eelnõu arutamist venitama tähendab sisuliselt seda, et lasteaedade olukorrast rääkida ei soovita ja eelnõu peidetakse Toomas Vitsuti laua kõige alumisse sahtlisse.”

2009. aasta linnaeelarves on alushariduse rahastamiseks ette nähtud 710 miljonit krooni, linnavalitsus plaanib seda summat järgmisel aastal vähendada 560 miljoni kroonini. “Selle tulemusel on lasteaiad sunnitud koondama kasvatajaid ja abipersonali ning küsima täiendavat rahaliselt toetust lastevanematelt,” sõnas Holsmer.

“Ei saa kuidagi leppida lasteaedade rahastamise 25%-lise vähendamisega,” ütles Holsmer.”Niisamuti ei saa me leppida sellega, et linnavalitsus ei vaevugi rääkima lasteaedade järgmise aasta eelarvetest.”

“Linnavõimu poolt tuleb viimastel päevadel väga segaseid signaale eelarve kohta – kord öeldakse, et eelarvet pole, siis räägitakse suvalistest kontrollarvudest,” lisas Holsmer. “Kõige tipp on eilne uudis sellest, et Keskerakond ei suudagi hinnata oma valimisprogrammis välja käidud lubaduste maksumust.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt