Reformierakond: Keskerakond on linnaeelarve kärpimisega lootusetult hiljaks jäänud

Uudis
|
18.06.2009

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni hinnangul on Tallinna linnavalitsus Tallinna negatiivse kärpeeelarvega hiljaks jäänud.

„Me tervitame linnavalitsuse otsust linneeelarve kulusid koomale tõmmata, kuid sellega on lootusetult hiljaks jäädud,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „Juuni keskpaika jäänud eelarvekärbe tingib olukorra, kust kärpida saab vaid poolaasta kulutusi.” Holsmeri sõnul väheneb selle tulemusel näiteks noortespordi toetuseks ettenähtud pearaha kaks korda. Kokku väheneb noortespordi toetamiseks mõeldud 91 miljoni kroonine eelarve 22,8 miljoni võrra.

„Niisamuti ei saa me nõustuda lasteaedade tegevuskulude kärpimisega 52,9 miljoni krooni võrra, kui selle kõrval jääb puutumata pealinna pea 45 miljoni kroonine propagandaeelarve,” lisas Holsmer „Lasteaedade eelarved on niigi pingelised ja selle arvelt kokkuhoid on lubamatu.”

Detsembrikuus suurendas keskerakondlik linnavalitsus võrreldes 2008. aastaga tulumaksu laekumiste ja linnavara müügi plaani kokku 400 miljoni krooni võrra. Seetõttu ei toetanud Reformierakond ka eelarvet linnavolikogus.

„Nii Reformierakond kui IRL hoiatasid toona taoliste optimistlike prognooside eest. Samuti soovisime toona vähendada linna tegevuskulusid 8% ehk 440 miljoni krooni võrra,” lausus Holsmer „Oleks kulutusi vähendatud juba aasta lõpus, poleks praegu plaanitav kärbe nii valus.”

„Majandusolukorra halvenemisele oleks pidanud linn reageerima juba märtsis ja tegema vastavad korrektuurid,” sõnas Holsmer

Reformierakonna fraktsioon tegi eelarvesse muudatusettepanekud, millega ei kärbitaks lasteaedade ega ka noortespordi toetamise eelarvet. Tallinna 762 miljoni kroonine negatiivne lisaeelarve on arutlusel 18. ja 25. juuni linnavolikogu istungitel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt