Reformierakond: kärped lasteaedades on Tallinna halva majandamise tulemus

Uudis
|
28.09.2010

Reformierakonna hinnangul on Tallinna koolide ja lasteaeade eelarvete vähendamine valede prioriteetide ning halva majandamise tulemus.

„Tallinn on korduvalt lubanud, et lasteaedade ja koolide eelarveid ei vähendata. Nüüd sunnitakse neid kärpima viimase kvartali eelarvet 12% võrra, millega võetakse koolidelt ja lasteaedadelt ära 33 miljonit krooni,” ütles linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer. „See on tõestus sellest, et praegune Keskerakondlik linnavalitsus ei tule linna majandamisega toime.”

„Linnaeelarve on selges defitsiidis. Ka finantsdirektor viitab oma kirjas, et kärbe on tingitud linna eelarvetulude halvast laekumisest,” lisas Holsmer. „Kui juba praegu on näha, et Tallinn jookseb aasta lõikes suurde miinusesse, on see järjekordne tõestus sellest, et 2011. aasta eelarve tegemine septembri alguses oli suur viga.”

„Ees on kütteperiood ja täiendavad kärped käivad lasteaedadele ja koolidele üle jõu. Kas tulevikus peab lastele lasteaeda termosega teed kaasa keetma või topelt karupüksid jalga panema,” küsis Holsmer. „Selline olukord on piinlik ja linnapea peaks viivitamatult tühistama oma kärpekäskkirja.”

„Esitasime juba juunikuus linnavalitsusele ettepanekud vähendamaks linna kulusid ning leidmaks uusi tuluallikaid. Linn ei liigutanud neli kuud lillegi ning ei pidanud vajalikuks neid ideid sisuliselt analüüsida,” lausus Holsmer. „Kui seda oleks tehtud, ei peaks me taaskord rääkima kärbetest laste ja noorte arvelt.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt