Reformierakond: k-korterite jagamine jätkub täie hooga

Uudis
|
21.06.2007

Tänasel linnavolikogu istungil tuleb arutlusele Linnavara võõrandamise korra muutmine, mis Reformierakonna fraktsiooni hinnangul tähendab endiselt korterite parseldamist peenraha eest ka neile, kelle puhul see kuidagi põhjendatud pole.

„Kui hetkeks tundus, et Savisaar on peatanud linnakorterite odavmüügi Tallinnas, siis volikokku saadetud eelnõuga jätkub k-korterite jagamine täie hooga,” ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer „Pakutava eelnõuga saaks näiteks 3 liikmelise perekonnaga sundüürnik osta 69 ruutmeetrise suurusega korteri 20 700 krooniga.”

Eelnõu kohaselt määratakse sundüürnikele otsustuskorras korterite müügi hinnaks 300 krooni ühe ruutmeetri eest sundüürniku ja iga temaga koos eluruumi üürile saanud isiku kohta 18 ruutmeetrit eluruumi pinda. Lisaks oleks sama hinna eest võimalik osta 15 ruutmeetrit eluruumi üldpinda perekonna kohta.

„Reformierakonna fraktsioon ei toeta plaanitavaid muudatusi, sest sisuliselt ei peata eelnõu korterite odavmüüki,” lisas Holsmer. „Üle 69 ruutmeetriseid kortereid on linnal üldse alla 10% müüki minevate korterite mahust.”

Reformierakond algatas eelmisel volikogu istungil teistkordselt eelnõu, mille kohaselt linnavara ei võiks otsustuskorras ja erastamishinnaga müüa isikule, kelle omandis on korter, elamumaa või mõtteline osa elamumaast.

„Muudatus korterite müügi korras välistaks olukorra, kus sundüürnik saab endale odava hinna eest osta korteri ka siis, kui ta juba omab kinnisvara,” selgitas Holsmer „Seni pole Keskerakond muudatust toetanud, mis näitab, et korterite otsustuskorras müügis ei soovitagi korda majja seada.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt