Reformierakond ja Memento liit kinnitasid ühiste kavatsuste jätkumist

Uudis
|
21.05.2008

Vabadusvõitlejaid ühendav Eesti Memento Liit ja Reformierakond vaatasid üle aasta tagasi sõlmitud ühiste kavatsuste leppe ning tõdesid, et Eesti on liikumas oma ajaloo mäletamisel õiges suunas.

Eile kohtusid Stenbocki majas eesotsas Memento Liidu esimehe Enn Tarto ja Tallinna Memento Ühenduse esimehe Leo Õispuuga ka Memento Tallinna, Tartu, Rakvere, Narva, Harjumaa, Läänemaa ja Võrumaa piirkondlike ühenduste esindajad ning Poliitvangide ühenduse ja Sihtasutuse ERAF (Eesti Represseeritute Abistamise Fond) esindajad. Eesti Reformierakonda esindasid kohtumisel esimees ja peaminister Andrus Ansip ja peasekretär Kristen Michal.

Mullu neljaks aastaks sõlmitud ja kuueteistkümnest punktist koosnev lepe on juba kolmandiku osas täidetud. Näiteks on Riigikogu poolt vastu võetud põhiseaduse preambula täiendus, mis sätestab eesti keele kaitse; valitsus on toetanud represseeritute abistamise fondi tegevust; Eesti lähiajaloo uurimisele ja tutvustamisele aidatakse kaasa läbi Eesti Mälu Instituudi loomise ning vastu on võetud otsus püstitada Vabaduse väljakule Vabadussõja Võidusammas.
 
Andrus Ansipi sõnul peab iga riik ise oma ajaloo õigesti mäletamise eest seisma ja ta toonitas, et Eesti Memento Liidu poolt tehtav tänuväärne töö väljaantavate raamatute ja publikatsioonide näol jutustab iga eesti perekonna lugu. “Meil kõigil on peres keegi, kes küüditati, kes oli sunnitud sõja eest põgenema või kes tapeti – meie kangelaste mälestuse jäädvustamine on meie kohus,” sõnas Ansip.
 
Eesti Memento Liidu esindajad tunnustasid valitsust ja peaminister Ansipit senitehtu, sealhulgas pronkssõduri teisaldamise eest ning avaldasid toetust Vabadussõja Võidusamba püstitamisele. “Enamik meie tapetud või küüditatud esivanematest on moel või teisel seotud Vabadussõjaga ja nende mälestuseks võidusamba püstitamist loeme väärikaks žestiks kõigile represseeritutele,” ütles Memento Tallinna Ühenduse esimees Leo Õispuu. Lisaks andsid Memento esindajad kohtumisel peaminister Ansipile üle Memento arreteeritute raamatu 7. köite ja Võrumaale peatselt püstitatava Eesti Ema monumendi miniatuurse duplikaadi.
 
2007. aasta 27. veebruaril sõlmitud leppe ja fotod nii sellest kui eilsest kohtumisest leiab aadressilt www.reform.ee/memento.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt