Reformierakond esitas valimiskampaania aruande

Uudis
|
20.11.2013

Reformierakond esitas erakondade rahastamise järelevalve komisjonile kohalike valimiste kampaania aruande kogusummas 1,9 miljonit eurot, mis sisaldab ka kulutusi pool aastat enne kohalikke valimisi alanud erakonna imagokampaaniale.

„Meie nimekirjades kandideeris sel korral rekordarv kandidaate rekordarv piirkondades – 2379 kandidaati 156 nimekirjas ning pidasime selguse ja läbipaistvuse huvides õigeks lisada kohalike valimiste kampaania aruandesse ka kevadel alanud erakonna imagokampaaniale tehtud kulutused, seetõttu sai valimiskulude maht võrreldes varasemate kohalike valimistega suurem,“ ütles Reformierakonna peasekretär Martin Kukk.

„Kõik arved, mis erakonnal aruande esitamiseks veel tasumata on, tasume esimesel võimalusel. Oleme alati järgmistele valimistele läinud võlgnevusteta ja nii ka seekord,“ lausus Kukk.

Reformierakond saavutas nendel kohalike valimistel läbi aegade paremuselt teise tulemuse, võites valimised Valgjärve, Kõlleste, Kärla, Karula, Hummuli, Ülenurme, Iisaku, Avinurme, Vastse-Kuuste, Koigi, Nõva, Jõelähtme, Ahja, Puurmani, Laeva, Puka, Kaarma, Raasiku, Rae ja Räpina vallas ning Keila, Elva, Haapsalu, Kunda, Saue, Võru ja Tartu linnas. Maakondade lõikes võttis Reformierakond valimisvõidu Põlva-, Lääne-, Saare-, Harju- ja Tartumaal.

Kõige suurem toetus oli Reformierakonnal linnadest Keilas (43,4%), järgnes Elva (39,4%) ja Haapsalu (37,9%). Reformierakond on esindatud oma nimekirja kaudu 100 volikogus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt