Reformierakond esitab Siim Kallase ALDE presidendi kandidaadiks

Uudis
|
Siim Kallas
|
05.10.2015

Reformierakonna juhatus otsustas esitada Siim Kallase üleeuroopalise liberaale ühendava erakonna ALDE presidendi kandidaadiks. ALDE valib juhtkonna 21. novembril Budapestis toimuval Kongressil.

„Endise peaministri ja Euroopa Komisjoni asepresidendina on Siim Kallasel tugev rahvusvahelise suhtluse kogemus. Kallas on kindlasti sellele kohale väärikas kandidaat,“ ütles Reformierakonna esimees, peaminister Taavi Rõivas.

“ALDE presidendi amet on innustav väljakutse,” ütles Siim Kallas. “Liberaalne liikumine, koosnedes liberaalide juhitud valitsustest, Euroopa Parlamendi saadikuterühmast ja liikmeserakondadest, moodustab tugeva baasi liberaalsete ideede kaitsmiseks ja elluviimiseks Euroopa Liidus ja selle lähinaabruses.”

Siim Kallase sõnul on liberaalsel liikumisel hea koostöö korral võimalik oluliselt suurendada liberaalse poliitika mõju Euroopa Liidus. “Seda koostööd saab arendada tõstes liberaalsete erakondade liidu profiili, osaledes aktiivselt Euroopa Liidu poliitikakujundamise kõige kõrgematel tasemetel,” lausus Kallas.

“Tänane Euroopa demokraatlik juhtimismudel ei kanna mitte juhuslikult liberaalse demokraatia nime. Samas on küsimus, kas Euroopa Liidu tänane, demokraatlik, juhtimismudel suudab vastata kõikidele väljakutsetele, kas ta on kodanlike silmis legitiimne, kas ta on tõhus ja kas ta suudab tagasi lüüa populismi rünnakud? Liberaalidel on ajalooline kohustus olla demokraatliku juhtimise uuendamisel esirinnas,” sõnas Kallas.

Liberaalide liit, üleeuroopaline erakond ALDE ühendab 55 erakonda ning sinna kuulub 7 Euroopa valitsusjuhti. Euroopa Parlamendis moodustab liberaalide rühm koos konservatiivide ja sotsialistidega nn valitsuskoalitsiooni (Commission Majority), jagades valitsusvastutust Euroopa Liidus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt