Reformierakond ei toeta Res Publica kodakondsuspoliitikat

Uudis
|
12.01.2003

Reformierakonna esimees Siim Kallas kritiseeris üldkogul Res Publica kodakondsuspoliitikat öeldes, et Reformierakond ei toeta Res Publica kava loobuda eesti keele oskusest kui kodakondsuse andmise alusest.

“Teada on, et nad on kodakondsuse nullvariandi poolt. See meile ei sobi. Nad tahavad anda õigust valida presidendiks ka naturaliseerunud kodanik. See ka meile ei sobi,” rõhutas Reformierakonna esimees.

“Kõige värskem uudis on, et Res Publica peab vajalikuks rahvuslipu mahavõtmist Rakvere ordulinnuse tornist. Huvitav, kas see on esimene samm kaugeleulatuvast plaanist? Narva kindlusetorn? Pikk Hermann?” küsis Kallas.

Kallase sõnul on Res Publica seisukohtadest üldiselt väga vähe teada.

“Seda, mida kavatseb võimule tulles ette võtta Res Publica, seda me ei tea. Nõukogude Liidu kohta räägiti omal ajal, et Nõukogude Liidus on nii palju salastamist, kuna NL peab hoolega varjama mitte seda, mis tal on, vaid hoopis seda, mida tal ei ole,” võrdles Kallas. “Kas see, et Res Publica on seni saladuses pidanud oma programmi, tähendab samuti seda, et tegelikult neil mingit programmi polegi, seda näitab aeg. Igatahes on selge, et valijatele nad oma programmi tutvustada praktiliselt enam ei jõua,” nentis Kallas.

Ta lisas, et kodakondsuspoliitika kõrval on teada vaid, et Res Publica ei toeta tulumaksu alandamist.

Kallas nentis, et pigem on Res Publica seisukohad kokku klappivamad Keskerakonna omadega ja pole välistatud nende ühinemine valitsemise raskes töös.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt