Reformierakond avalikustas teesid infoühiskonna arendamiseks

Uudis
|
11.10.2006

Reformierakonna juhatus kinnitas täna teesid infoühiskonna arendamiseks Eestis lähiaegadel. Teesid on osaks erakonna valimisprogrammist.

Reformierakonna visiooniks on luua selline Eesti, kus kõik saavad ja oskavad kasutada moodsat infotehnoloogiat õppimiseks, töötamiseks ja ettevõtluseks kõikjal riigis.

“Reformierakond soovib, et ligipääsust internetile saaks Eestis võimalikult kiiresti kodanikuõigus. Riik peab tagama, et igal kodanikul ja ettevõtel on vajadusel ligipääs internetti – olenemata sellest, kas ta asub linnas, külas või maal,” lausus Reformierakonna tuntuim e-visionäär, erakonna välissekretär Silver Meikar.

Meikar, kes koos Hannes Astokiga juhtis teese koostanud töögruppi, lisas, et juba aastaks 2008 peab igas linna- ja vallavalitsuses ning raamatukogus olema võimalik kasutada internetiühenduse ja ID-kaardi lugejaga varustatud arvutit. Aastaks 2009 peab igal Eesti kodul ning ettevõttel olema võimalik saada mõistliku hinnaga kiire internetiühendus, aastaks 2010 aga jõudma kõigi omavalitsuste keskusesse tasuta traadita internet.

Reformierakonna kava kohaselt peab igal inimesel soovi korral olema võimalus saada tasuta arvutialast algõpet, keskkoolilõpetamisega peab aga juba mõne aasta pärast kaasas käima arvutikasutamise oskustunnistus.

Silver Meikar kinnitas, et Reformierakond soovib õpikud ja töövihikud vabaks kasutamiseks, lugemiseks, allalaadimiseks ja väljatrükkimiseks internetti viia. Kasutusõigused avalikuks kasutamiseks omandab autoritelt riik.

Teesides on kirjas, et kõikvõimalikud avaliku sektori teenused alates dokumentide taotlemisest ja lõpetades kiire ettevõtte asutamisega peavad saama riigi portaali kaudu kättesaadavaks 2008. aastal. Samuti peab riik seadustega soosinud kaugtööd.

Reformierakond peab oluliseks riiklikult soodustada infotehnoloogilistes rakendustes eesti keele kasutamist ja eesti kultuuripärandi digitaliseerimist. Tarkvara riigihangetel sätestatakse üldine nõue, et riigiasutuste ja kohalike omavalitsuste ostetaval avalikus kasutuses oleval tarkvaral peab olema eestikeelne kasutusliides. Eestikeelsed sõnaraamatud tuleb aga digitaliseerida ja internetis tasuta kättesaadavaks teha.

Reformierakond on varem avaldanud oma teesid majanduspoliitika, perepoliitika, hariduspoliitika ja eesti keele kaitse kohta. Kõik need leiab erakonna veebiküljelt www.reform.ee. Infoühiskonna teesid on lisatud käesolevale kirjale.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt