Reformierakond avalikustas spordipoliitika programmi

Uudis
|
12.01.2011

Reformierakond peab oluliseks luua kõigile võimalused mitmekülgseks sportlikuks tegevuseks terve elu vältel, seda nii rahva üldise tervise huvides kui selleks, et tagada tugev ja laiahaardeline alus Eesti tulevastele tippsportlastele ja olümpiavõitjatele.

„Seame eesmärgiks, et aastaks 2014 tegeleb korrapärase liikumisharrastusega praeguse 35% asemel 45% elanikkonnast. Koostöös kohalike omavalitsustega aitame rajada uusi kodulähedasi tervisespordiparke, kergliiklusteid, jooksu-, suusa-, ratta- ja matkaradasid. Loome sportimisvõimalused erivajadustega inimestele ja toetame nende sportlikku tegevust,” ütles Riigikogu liige Lauri Luik.

„Eelarvevõimaluste tekkel kehtestame lapse kohta kuni 130 euro suuruse aastase huviringiraha, mida saab muuhulgas kasutada noortespordi finantseerimiseks. Jätkame ujumise algõppe programmi toetamist ja finantseerime EL rahadest vaid nende uute koolimajade rajamist, mis sisaldavad ka täismõõtmelist võimlat,” märkis Luik.

„Kindlasti jätkame rahvusvaheliste tiitlivõistluste Eestis korraldamise toetamist, sealhulgas korraldame aastal 2012 Eestis Euroopa kuni 19-aastaste jalgpalli meistrivõistlused, 2013. aastal tõstmise Euroopa meistrivõistlused, taotleme 2014. aastaks laskesuusatamise MK etapi korraldamise õigust. Samuti aitame kaasa kolme Balti riiki ühendava Balti keti velotuuri sünnile,” tõi Luik välja.

Legendaarse korvpallitreeneri, Riigikogu liikme Jaak Salumetsa sõnul peab Reformierakond oluliseks spordi rahastamise korrastamist.

„Kujundame spordi rahastamise selgemad alused ja korrastame maksuregulatsioone sportimise soodustamiseks. Seisame selle eest, et Euroopa Liidu järgmise finantsperspektiivi struktuurivahendite meetmetes ja piiriülese koostöö programmides oleks spordivaldkonnal senisest suurem roll. Tunnustame tugevaid, hea juhtimisega spordiorganisatsioone,” lausus Salumets.

„Väärtustame enam saavutusspordiga tegelevaid noori ning nende treenereid. Selleks võtame kasutusele 50/50 süsteemi, mille puhul toetab riik poole summa ulatuses noortespordi III, IV ja V kutsekvalifikatsiooniga treenerite tasustamist. Laiendame noorsportlaste tervisekontrolli süsteemi,” rääkis Salumets.

„Treener-pedagoogide töö tasustamine peab toimuma töölepingu alusel ja kutsetasemest lähtudes. Treenerite koolitamine tuleb muuta spordikesksemaks, suurendada praktikaõppe osakaalu ja oma ala spetsialistide kaasamist õppejõududena, mis eeldab ülikoolides baasmaksumuse koefitsiendi tõstmist vastavatel aladel. Loome akadeemilises treeneriõppes õppijaile võimaluse taotleda Kultuurkapitali kehakultuuri ja spordi sihtkapitali stipendiumeid,” sõnas Salumets.

Reformierakond on tänaseks avalikustanud haridus-, energeetika-, transpordi-, pere- ja rahvastiku-, majandus- ja rahandus-, tööturu-, sotsiaal- ja tervishoiu-, välis- ja riigikaitse-, IT-, rahvusvähemuste- , riikluse-, keelepoliitika-, sisejulgeoleku- ja turvalisus-, keskkonna-, kultuuri- ja spordipoliitika programmid avalikuks aruteluks. Lõplikult kinnitab Reformierakond oma valimisnimekirja ja -programmi 15. jaanuaril 2011 toimuval Üldkogul Tallinnas.

Reformierakonna programmipeatükkidega saab lähemalt tutvuda siin: www.reform.ee/programm.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt