Reformierakond asutas sünnipäeva puhul visioonipanga

Uudis
|
13.11.2007

Täna, 13 aastat tagasi, liitus Siim Kallase ümber koondunud uue erakonna algatusrühm Eesti Liberaaldemokraatliku Parteiga ning asutati Reformierakond. Oma sünnipäeva puhul kingib Reformierakond ühele oma liikmele 13 000-krooni väärtuses investeerimisosakuid ning asutab visioonipanga.

Reformierakonna ligi 6500 liikme hulgast osutus õnnelikuks väljavalituks õpetajana töötav kahe lapse ema Helen Harak Võrumaalt.

Täna avatavasse visioonipanka talletatakse erakonnaliikmete uuenduslikud ideed, et need hiljem siis ellu viia. Ka parimate ideede autoritest saavad investorid, stardikapitaliks 13 000 krooni.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal on veendunud, et visioonipangast sünnib nii mõnigi Eesti tulevikku paremaks muutev idee. Tema sõnul on erakond alati ajanud sama joont ja julgustanud liikmeid oma mõtteid ellu viima.

„Madalad maksud, ettevõtlike inimeste ja ettevõtjate kaitse, üksikisiku vabadus ise otsustada – need lihtsad liberaalsed väärused on ka täna sammasteks, millele Reformierakond toetub,” kirjeldab Michal Reformierakonna aluseid.

Eestis kõige kauem valitsusvastutust kandud erakonnana on Reformierakonnal õnnestunud muuta reaalsuseks madal ja ühetaoline tulumaks, mis kolme aasta pärast jõuab 18 protsendini. Kinnitatud on ka pensionide kahekordistamine aastaks 2011, vanemahüvitis on oluliselt suurendanud sündide arvu ning 2008. aasta algusest tekkiv isapuhkus väärtustab senisest enam pereks olemise tunnet ja koosolemise aega. Michali sõnul on Reformierakond alati esindanud oma valijate soove, pakkudes samas positiivset programmi, mis pikas plaanis tagab edu tihtipeale lahendustevaeses poliitilises olukorras, kus n-ö ärapanemist ja populismi on üha enam.

„Kindlasti tahaksime tänada sooja käepigistusega kõiki meie partnereid valitsustest läbi aegade. Tänu koostööle on Eesti Vabariik see, mis ta täna on: kõrgel kohal nii ülemaailmsete majandus- kui pressivabaduse indeksite järgi. Reformierakond poleks suutnud ega osanud seda vaid üksi teha.” Kuid Michal toonitas, et Eesti arengutee pole veel lõpuni käidud, sest paljude reformide elluviimine ootab alles ees. “Meid on juba kasvõi selleks vaja, et piirata piiramise soovi, mis kipub meie kõigi vabadusi liiga tihti ja üha sagedamini varjutama,” lausus erakonna peasekretär.

www.reform.ee/re13


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt