Reformierakond annab Tallinna linnavalitsusele ülesanded eestikeelsele haridusele ülemineku sujuvaks korraldamiseks

Uudis
|
04.05.2023

Reformierakonna fraktsioon algatab Tallinna linnavolikogus eelnõu, millega antakse linnavalitsusele ülesanded eestikeelsele haridusele ülemineku sujuvaks korraldamiseks pealinna lasteaedades ja koolides.

„Ehkki riigikogu on vastu võtnud seaduse, et 2024. aastast algab eestikeelsele õppele üleminek, ei ole Tallinna linnavalitsus eesotsas Mihhail Kõlvartiga ühtegi sammu selle suunas teinud. Juba sel aastal saaks ja peaks linn kerge vaevaga koolitama vene keele aine õpetajaid ümber eesti keele või muude ainete õpetajateks, et leevendada õpetajate puudust,” kommenteeris Reformierakonna fraktsiooni esimees Pärtel-Peeter Pere eelnõu sisu.

“Kui Kõlvarti juhitud linnavalitsus otsib igal sammul ettekäändeid, miks ei ole võimalik eestikeelsele haridusele üle minna, siis tuleb meil see initsiatiiv linnavolikogus ise haarata. Sestap annamegi linnavalitsusele konkreetsed ülesanded ja kuupäevad. Selle reformi edukast läbiviimisest sõltub ju paljude laste ja noorte tulevik,“ lausus Pere.

Koolijuht ja Tallinna linnavolikogu hariduskomisjoni liige Toomas Kruusimägi selgitas, et esmajoones tuleb lõpetada 2024. aasta 1. jaanuarist vastuvõtt venekeelsetesse lasteaiarühmadesse ning koostada tegevuskava õpetajate täiendkoolituse läbiviimiseks ja uute õpetajate leidmiseks. “Anname linnavalitsusele ülesande need sammud ära teha,” lisas ta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt