Reformierakond andis Tallinnas üle valimisnimekirja

Uudis
|
30.08.2005

Reformierakond andis täna esimesena parlamendierakondadest valimiskomisjonile üle oma valimisnimekirjad Tallinnas. Linnaosade kaheksast esinumbrist viis on naised – kauaaegne linnaosavanem ja endine abilinnapea, Tatjana Muravjova Haaberstis, hiljutine linnaosavanem, peaministri büroo juhataja Keit Pentus Kesklinnas, Riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland Lasnamäel, kauaaegne Pirita linnaosa vanem, Riigikogu liige Ülle Rajasalu Pirital ja endine Tallinna linnavolikogu esimees, Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni juht Maret Maripuu Mustamäel.

Põhja-Tallinnas on Reformierakonna esinumbriks Riigikogu Keskkonnakomisjoni esimees Jürgen Ligi, Kristiine linnaosas justiitsminister Rein Lang ning Nõmmel on nimekirja tipus erakonna linnapeakandidaat, välisminister Urmas Paet.

“Nimekiri sai Tallinna piirkonna juhatuse poolt kinnitatud juba 19. augustil ja kuigi tundub, et mitmed erakonnad on esitamise seekord jätnud viimasele minutile, ei näinud me mingit põhjust oodata,” ütles Reformierakonna Tallinna piirkonnaorganisatsiooni esimees Andrus Umboja. “Meil on hea meeskond, kellel on reaalsed kogemused linnajuhtimisest ja selge kava, kuidas Tallinn kiiremini paremaks teha ning praegusest seisakust jälle liikuma lükata. Meil on tugev nimekiri ning meie kandidaat linnapea kohale on parim,” lisas ta.

Reformierakond soovib valimistel pealinna volikogus saada vähemalt kaks korda rohkem kohti kui seni. Praegu on erakonnal Tallinna linnavolikogus 11 kohta. Kokku kandideerib Reformierakonna nimekirjas Tallinna volikogusse 145 inimest.

Erakonna valimisloosung kohalikel valimistel Tallinnas on “Tallinn paremaks. Kiiremini!”. Andrus Umboja sõnul on viimastel aastatel Tallinnas nii mõndagi paremuse poole läinud. Suur osa selles on Reformierakonnal. “Millega me aga rahul olla ei saa, on tänane tempo ja meetodid. Tallinn seisab,” ütles Umboja.

Reformierakond võtab Tallinna elanike ees viis selget kohustust:
Tipptunnil 15 minutiga südalinna – investeerime 2 miljardit krooni teedeehitusse, et tallinlastel kuluks südalinna jõudmiseks maksimaalselt 15 minutit, isegi tipptunnil.

Linn turvaliseks – kahekordistame tänavapatrullide arvu kõigis linnaosades, et tallinlased saaksid oma kodulinnas turvaliselt liikuda nii päeval kui öösel.

Rohkem raha sinu lapse jaoks – kehtestame 2500-kroonise lastehoiuraha, millega loome võimaluse täiendavate lastehoiuteenuste kasutamiseks.

Linn roheliseks – igasse linnaosasse vähemalt 1000 uut puud, et Tallinn oleks ka tulevikus roheline linn.
Maamaks kaks korda väiksemaks – et maaomanikud ei peaks maksma kord juba ostetud maa eest üha kallinevat maksu.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt