Reformierakond andis palkade külmutamisele rohelise tee

Uudis
|
17.06.2008

Reformierakonna fraktsioon otsustas anda kõrgemate riigiametnike palkade külmutamise eelnõule rohelise tee.

“Reformierakond soovib saata avalikule sektorile selge signaali, et 2009. aastal ootab tõenäoliselt ees palgafondi külmutamine ning kõigil tuleb seepärast mõelda säästlikkusele ja kokkuhoiule,” ütles parlamendi töökorralduse komisjoni liige Rain Rosimannus. “Seepärast otsustasime, et me ei takista ei eelnõu esitamist ega vastuvõtmist,” lisas Rosimannus.

Reformierakond on nõus sellega, et eelnõu antakse menetlusse üksnes tingimusel, et see ei tee erandeid ühelegi põhiseaduslikule institutsioonile.

Samas peab Reformierakond eelnõu ennast õiguslikult vigaseks ning avaldab skepsist, kas see Riigikohtus täismahus jõusse jääks. “Selle eelnõu saatus ei pruugi olla parem kui mõnel varasemal algatusel, mis olid samuti kantud emotsioonist ja õilsatest kaalutlustest, kuid on hiljem Reformierakonnale ootuspäraselt põhiseaduse vastaseks osutunud. Õigusriigis käib õiglus emotsioonist üle ja seetõttu ei pürgi me ei eelnõu autorite ega kirglike fännide hulka,” sõnas Rosimannus.

Rosimannuse sõnul on rea asjatundjate kinnitusel põhiseaduse § 75 mõte muuhulgas see, et välistada parlamendi tegelemine riigi juhtimise asemel iseenese palkadega. „Antud eelnõu menetlemisele asumisega Riigikogu seda keeldu nüüd esimest korda rikuks,” osutas Rosimannus võimalikule põhiseaduse riivele.

Rosimannuse sõnul ootab Reformierakond, et töökorralduse komisjon tõstaks tempot hoopis olulisema eelnõu väljatöötamisega, mis kehtestaks kõigile kõrgematele riigiametnikele aastast 2011 põhimõtteliselt uue palgasüsteemi, mis ei ole enam seotud keskmise palga muutustega.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt