Reformierakond alustas Keilas julgeolekutuuriga

Uudis
|
14.09.2022

Reformierakond alustas oma üle-eestilist julgeolekutuuri Keila kultuurikeskusest, kus peaminister Kaja Kallas, Reformierakonnaga liitunud haridusekspert Mario Kadastik ja Riigikogu liige Timo Suslov rääkisid sellest, kuidas haritud ja tark rahvas saab hoida Eesti julgeolekut. 

Tuuri juhatas sisse peaminister ja Reformierakonna juht Kaja Kallas, kes keskendus nii sise- kui ka välisriiklikule julgeolekuolukorrale, sõjast tingitud raskustele ja inimeste toimetulekule. “Me oleme kaitstud paremini kui kunagi varem. Esiteks on meil oma kaitsevõime. Me näeme seda Kaitseliiduga ja Naiskodukaitsega ühinejatest, et inimesed tõesti tahavad õppida ja mõelda, kuidas nemad saavad riigikaitsesse panustada. Ka need, kes ei ole reservväelased või ajateenistust läbinud. Ja teiseks on meil muidugi ka kollektiivkaitse liitlaste näol. Juunikuus saime väga tugevad otsused Madridi tippkohtumiselt. Nii, et me oleme valmis kaitsma ennast esimesest sekundist,” lausus peaminister.

Vestlust jätkasid erakonnaga liitunud teadlane ning rohepöörde ekspert Mario Kadastik, kes koos Riigikogu liikme Timo Susloviga rääkisid eestikeelsest haridusest ning kogu haridussüsteemi väljakutsetest. “See, et on vaja minna üle eestikeelsele haridusele, on tänases julgeolekuolukorras ilmselge,” selgitas Kadastik. “Kui alustame eestikeelsele haridusele üleminekut just lasteaiast, siis usun, et sellel on päris suur mõju. Lapsed ja noored pered on huvitatud sellest, et nende lapsed õpiksid ära eesti keele, sest siis oleks neil siin rohkem võimalusi,” lisas Kadastik.

Reformierakonna julgeolekutuuri kohtumised toimuvad üle Eesti, kus nii värsked kui kogenud reformierakondlased arutavad üheskoos publikuga päevakajalistel teemadel, kuhu suunas Eesti peaks liikuma ning kuidas saame Eesti julgeolekut hoida kindlates kätes.

Toimunud kohtumist on võimalik järele vaadata siin.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt