Reformierakond alustab konsultatsioone valimisreformi algatamiseks

Uudis
|
27.01.2010

Täna kogunenud Reformierakonna juhatus moodustas delegatsiooni, et alustada konsultatsioone ekspertide ja Riigikogus esindatud poliitiliste jõududega, et leida toetust valimisreformile, mille tulemusena toimuksid Riigikogu ja kohaliku omavalitsuse volikogu valimised edaspidi ühel ja samal päeval.

Reformierakond tegi ettepaneku muuta põhiseadust ning sätestada, et alates 2015. aastast toimuvad riigikogu ja kohaliku volikogu valimised iga nelja aasta tagant ühel ja samal päeval, märtsikuu esimesel pühapäeval. See eeldab eelmisel sügisel valitud kohalike omavalitsuste volikogude volituste pikendamist pooleteise aasta võrra, kuni 2015. aasta märtsini.

Valimisreformi ettevalmistava delegatsiooni liikmeteks nimetas Reformierakonna juhatus erakonna volikogu esimehe Rain Rosimannuse ja Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Väino Linde.

Delegatsiooni liikme Rain Rosimannuse sõnul annaks valimisreform valitsustele oluliselt suurema võimaluse oma programmide teostamiseks ja suurendaks tõenäosust koosmeele otsimiseks poliitiliste otsuste tegemisel.

„Valimistevabad aastad oleksid kindlasti palju väiksema lehmakauplemise ja poriloopimise aastad – seega jääb rohkem aega põhiliste edasiviivate otsuste tegemiseks ja elluviimiseks,” sõnas Rosimannus.

Reformierakonna ettepanek on muuta põhiseadust kiireloomulisena ja alustada sellega veel sel kevadhooajal, et muudatused saaksid jõustuda veel enne selle Riigikogu volituste lõppu.

„Valimisreformile ühiskonnas laiema toetuse leidmiseks peame oluliseks pidada konsultatsioone lisaks parlamendierakondadele ka erinevate ekspertidega, kuigi kokkuvõttes on see muidugi parlamendi otsus. Riigikogul läheb kiireks. Aga kui üldine meelsus valimisreformi osas on soodne, on reform ise kiiresti teostatav,” sõnas Rosimannus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt