Reformierakond: alkoholiaktsiisi tuleb esimesel võimalusel vähendada, sest on ületanud kriitilise määra

Uudis
|
Jürgen Ligi
|
14.09.2017

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni poolt algatatud seaduseelnõu taastab 2015. aastal kehtestatud alkoholiaktsiisi määrad aastaks 2020.

Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Jürgen Ligi sõnul on suvel kehtestatud aktsiisimäärad liiga kõrged nii rahvatervise, eelarve kui majanduse seisukohalt, mistõttu tehakse ettepanek taastada 2015. aastal kehtestatud määrad.

„Aktsiis on rahvatervise seisukohalt parim meede alkoholi tarbimise vähendamiseks, kuid toimib ainult seni, kuni ei põhjusta massilist importi, varude soetamist ega asendustarbimist. See piir on praeguseks ületatud,” ütles Ligi.

“On fakt, et Lätist voolab kiirenevas tempos Eesti riiki miljoneid liitreid alkoholi ja õlut ning veini tasub aina enam asendada märksa äkilisemate jookidega, mis on muudetud väga odavaks,“ võttis Ligi kokku praeguse seisu.

Rahanduskomisjoni liige on arvamusel, et eelarve seiskohalt on optimum ületatud.

„Eestlaste raha on hakanud Lõuna-Eesti kaubanduse asemel voolama omakorda Lätti, kusjuures alkoholi kõrval ka muude kaupade ostuks. Kogu Lõuna-Eesti ettevõtlus kannatab kahjusid, ilma, et see aitaks vähendada alkoholi tarbimist ja tooks tulu riigieelarvele,“ lausus Ligi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt