Reformierakond algatab Urmas Reitelmanni tagasikutsumise ringhäälingunõukogust

Uudis
|
Heidy Purga
|
23.10.2020

Riigikogu kultuurikomisjoni aseesimehe Heidy Purga sõnul algatavad reformierakondlased esmaspäeval EKRE Riigikogu saadiku Urmas Reitelmanni tagasikutsumise Rahvusringhäälingu nõukogust.

“Rahvusringhäälingu töötajaid sügavalt solvavale kõnepruugile ei saa olla mingit õigustust. Eriti šokeeriv on see aga olukorras, kui vaid loetud tunnid varem on valitsuserakonnad alla kirjutanud avaldusele, millega lubatakse Eesti inimeste solvamisest hoiduda,” märkis Purga.

Tema sõnul võimaldab Eesti Rahvusringhäälingu seadus Riigikogul ametisse nimetatud nõukogu liikme tagasi kutsuda ja Reformierakond teeb parlamendile sellesisulise ettepaneku.

“On kujuteldamatu, et selline isik jätkab tööd ERRi esindusorganis. Pole võimalik, et Eesti kultuuri jaoks hindamatut rolli mängiv organisatsioon saaks niimoodi edasi töötada. Kutsun kõiki Riigikogu saadikuid näitama oma meelsust ja toetama Reitelmanni tagasikutsumist,” lõpetas Heidy Purga.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt