Reformierakond: 2500 krooni lapsehoiuraha 1. jaanuarist 2006

Uudis
|
24.11.2005

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon tahab, et pealinnas hakkaks juba järgmisel aastal kehtima 2500 krooni suurune lapsehoiuraha.

Lapsehoiuraha on ühtne üle Tallinna kehtima hakkav eelkooliealistele lastele suunatud toetus, mille eesmärgiks on tagada kõikide Tallinnas elavate eelkooliealiste laste lapsehoiu rahastamine.

“Pärast vanemahüvitise kehtestamist on viimaks sündimus tasapisi tõusmas. Et sõime- ja lasteaiakohti pole piisavalt juurde loodud, on nüüd saanud tõsiseks mureks see, et vanemahüvitise perioodi lõppedes pole emal võimalik tööle tagasi minna.
Lapsehoiuraha annab võimaluse ka nendele, kellele lasteaiakohta ei jagu, hoidja võtta,” selgitas Reformierakonna fraktsiooni juht Keit Pentus.

Korra kohaselt on eelkooliealisele lapsele makstav toetus ühes kuus 2500 krooni ning seda hakatakse maksma pärast vanemahüvitise lõppemist. Kui laps käib lasteaias, arveldab linn otse lasteaiaga ja kui laps lasteaias ei käi, on vanemal õigus taotleda lapsehoidjale kulutatud summade hüvitamist 2500 krooni ulatuses. Sellise süsteemi loomine on loogiliseks jätkuks vanemahüvitisele ja tagatud saab lapse arengu stabiilne toetamine sünnist koolini.

“Tänane lasteaedade pearaha ja lapsehoiu toetus 1800 krooni tähendab, et lasteaiad ei arene ja ka hoidjateenust on raskem ellu viia. Leiame, et koolieelsete laste lapsehoiuraha peab olema 2500 krooni juba järgmisest aastast,” ütles eelnõu esitaja Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit Pentus.

Lisainformatsioon:

Keit Pentus
50 40 884

Pressiteate edastas:

Kätlin Atonen
5249394
Katlin [dot] Atonenattallinnlv [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt