Reformierakond: 2011. aasta kordaminek on korras majandus

Uudis
|
16.12.2011

Reformierakond peab Eesti 2011. aasta suurimateks kordaminekuteks korras riigirahandust ja stabiilset majanduskasvu, edukat üleminekut eurole ning kõige kiiremini vähenevat tööpuudust Euroopas.

„Eesti suurim saavutus sellel aastal ongi korras majandus. Oleme tänavu jõudsalt taastunud paar viimast aastat kestnud kriisist, majandus on kiirelt kasvama hakanud. Eestisse on tänavu õnnestunud meelitada rohkelt välisinvesteeringuid, mis on seotud ka euro kasutuselevõtuga selle aasta alguses. See tähendab uusi töökohti ja täiendavat maksutulu. Vähemtähtis ei ole see, et oleme olnud kõige kiiremini väheneva tööpuudusega riik Euroopas,“ ütles Reformierakonna peasekretär Martin Kukk.

Martin Kuke hinnangul annab Eesti tublidus üle-Euroopalise võlakriisi tingimustes meile hea, konkurentsivõimelise positsiooni – Eestil puudub vajadus kulutada mitmeid protsente SKPst lihtsalt võetud võlaintresside maksmiseks.

„Sel aastal said vastu võetud mitmed maksumuudatused, mis tugevdavad Eesti lihtsat ja ühetaolist maksusüsteemi ning vähendavad maksukoormust. Uuest aastast kaotavad kehtivuse Tallinna müügimaks ja paadimaks ning töötajatel on võimalik saada tasemekoolitust, ilma et sellega kaasneks erisoodustusena maksustamine,” sõnas Kukk. “Koduomanike maksukoormuse vähendamiseks kaotasime alates 1. jaanuarist 2013 maamaksu kodualuselt maalt ja seadustasime tulumaksu määra langemise 2015. aastast 20%-le,“ lisas Kukk.

“Jätkuvalt peab Reformierakond väga oluliseks hoolitsemist oma riigi eakate ja järelkasvu eest. Uuel aastal tõusevad pensionid keskmiselt 156 eurot aastas igale pensionärile, samuti on otsustatud, et 2013. aastast lisandub vanemahüvitise edasiarendus vanemapension: riik tasub noore lapsevanema eest väikelapsega kodus oldud ajal makseid tema pensionisambasse,” lausus Kukk, lisades, et uuest aastast taastuvad ka riigipoolsed kohustusliku kogumispensioni maksed.

„Lõppev aasta tõestas Eesti välispoliitika tugevust. Riigi toel jõudsid koju tagasi hätta sattunud ning nägime, et riigi peale saame loota ka siis kui mujal maailmas hätta jääme,“ märkis Kukk.

„Kahtlemata oli Reformierakonna jaoks 2011. aasta kordaminekuks tulemus Riigikogu valimistel. Olgugi, et vahepeale jäid üleilmne majanduskriis ja eelarvekärped, tõi valimistulemus meile valitsuse moodustamiseks varasemast tugevamagi mandaadi. See näitab Eesti rahva usaldust meie senisele tegevusele valitsuses Eesti riigi juhtimisel,“ rääkis Kukk.

„Täname aasta jooksul tehtu eest eelkõige kogu Eesti rahvast ja oma head partnerit valitsuses, Isamaa ja Res Publica Liitu. Reformierakonnale on uuel aastal oluline jätkata reforme majanduses, hariduses- ja sotsiaalvaldkonnas, et kõigi Eesti inimesteni jõuaks märgatav elatustaseme tõus,” ütles Reformierakonna peasekretär.

“Juba uue aasta alguses soovime vastu võtta kõrghariduses vajaliku kvaliteedireformi, samuti tegeleme aktiivselt avaliku teenistuse reformi ettevalmistamisega,” sõnas Kukk.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt