Reformierakond: 2005. aasta eelarve on hea

Uudis
|
28.12.2004

Reformierakonna fraktsiooni esimees Riigikogus Peep Aru kinnitab, et Reformierakond on 2005. aasta riigieelarvega rahul ning eelarves on palju häid ja vajalikke asju kõikidele Eesti inimestele ja kogu Eesti riigile.

Tänasel hetkel on see Eesti riigi jaoks parim eelarve, ” lausus Aru avaldades veendumust, et eelarve on kõigi kolme koalitsiooni osapoole nägu. ” 2005.aasta eelarve on näoga töötava Eesti poole ja pakub kindlustunnet ka abivajajatele,” ütles Reformierakonna

fraktsiooni esimees.

Peep Aru sõnul jätab 2005.aasta eelarve inimestele 1,3 miljardit krooni rohkem teenitud raha kätte. Maksuvaba miinimum tõuseb 1700 kroonini, tulumaksumäär langeb 24 protsendini. 200 miljonit krooni on eelarves raha aktiivsete tööturumeetmete rakendamiseks. Varasematel aastatel on see summa olnud neli – viis korda väiksem.

Üle 600 miljoni krooni on järgmisel aastal lisaraha hariduse kvaliteedi tõstmiseks. Hoolivus väljendub eelarves läbi pensionide ja mitmete teiste toetuste tõusu. Rahaliselt suurim tõus, üle miljardi krooni, on eelarves ette nähtud pensionitõusuks. Keskmine pension tõuseb kiiremini

kui keskmine palk ja kokku on lepitud, et nii jätkub pensionitõus vähemalt aastani 2007.

Aru sõnul ei mahtunud eelarvesse kõik head asjad, kuid juba 2006.aasta eelarves leiavad mitmed neist kindlasti arvestamist. ” Märkida võib näiteks teise lapse tulumaksuvabastust peredele ja tulumaksualandamise jätkumist, ” lausus Aru koalitsiooni edasisi plaane kirjeldades.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt