Randpere: Vabaõhumuuseumi arendamine loob uusi töökohti

Uudis
|
|
16.09.2013

Eile Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti leiva päeva külastanud Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Valdo Randpere sõnul jääb talle arusaamatuks, miks on Tallinna linn kaheksa aastat muuseumi arendustegevust pidurdanud. Tema sellist käitumist õigeks ei pea ning lubab linnapeaks saades Vabaõhumuuseumi arendamiseks Euroopa Liidu toetused välja võidelda.

„Kaheksa aastat venitas Savisaare linnavalitsus Vabaõhumuuseumi detailplaneeringu vastuvõtmisega, sellise käitumisega omakorda ütles praegune linnavalitsus ei võimalusele luua Tallinnasse uusi töökohti ja turismindusest saadud lisatulule,“ rääkis Randpere.

„Vabaõhumuuseum on nimelt üks objekt, millele oli mõeldud suunata Euroopa Liidu raha, mida Eesti Rahva Muuseumi ehitamiseks kasutada ei saanud. Tänu sellele, et linnavalitsus venitas detailplaneeringu vastu võtmisega, mängiti maha võimalus saada Eurooa Liidu toetust muuseumile külastuskeskuse ehitamiseks eelmisel aastal,“ rääkis ta.

Valdo Randpere sõnul on Vabaõhumuuseum teinud tublit tööd, kuid olemasolevad tingimused on muuseumile kitsaks jäänud. „Hetkelukorra paremaks muutmiseks on vaja aastaringset külastuskeskkonda võimaldavat hoonet, mis oleks nii aktiivseks külastuskeskuseks kui kultuuri- ja haridusürituste toimumispaigaks.”

“Tänu külastuskeskusele saaksime tõsta Tallinna tuntust turistide seas, tuua juurde turiste ning tänu sellele loome ka uusi töökohti,” lisas Randpere.

„Teen omalt poolt kõik, et Vabaõhumuuseum saaks vajaliku toetuse ning saaks kaua oodatud külastuskeskuse valmis ehitatud,“ ütles ta viidates, et järgmine võimalus rahastuse saamiseks on 2014. aasta, kui avaneb uus toetuste periood.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt