Randpere: Savisaare 136 000 eurone kepikõnnireklaam tuleb Keskerakonnal kinni maksta

Uudis
|
|
18.09.2013

Reformierakonna Tallinna linnapeakandidaadi Valdo Randpere sõnul seab tema juhitav linnavalitsus kõikides Tallinna eelarvetes esikohale lapsed ja teed ning seda igal aastal, mitte ainult vahetult enne valimisi, nagu teeb Keskerakond. Samuti lubab Randpere peale valimisi saata Savisaare 136 000 eurose enesereklaami eest arve Keskerakonnale.

„See, et lapsed, autojuhid ja inimeste turvalisus tuleb linnavalitsusele meelde ainult valimiskampaania ajal, on vale. Samuti on vale, et selle näilise heaolu reklaamimiseks ja suurte plakatite tegemiseks kasutatakse tallinlaste raha,“ ütles Randpere Tallinna lisaeelarvet kommenteerides.

Randpere sõnul on Reformierakond järjepidevalt juhtinud tähelepanu lasteaedade ja teede remondi alarahastamisele. “Senini on linnavalitsus eelistanud linna propagandamasina suurendamist ning linnavalitsuse tegevuskulude kasvatamist. Ja jätkuvalt antakse vahendeid juurde linnavalitsuse enesereklaamimiseks. 136 000 eurot, et reklaamida linnapea kepikõndi, on üle mõistuse.”

„Silmagi pilgutamata varastab linnavalitsus kampaaniat tehes raha tallinlaste taskust. Luban, et linnapeaks saades saadan selle 136 000 eurose enesereklaami eest arve Keskerakonnale tasumiseks,“ lausus Randpere.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul esitatakse fraktsiooni poolt 2013. aasta lisaeelarvele ka vastav muudatus, et eelistada linnavalitsuse enesereklaamile tallinlaste heaolu ja turvalisust.

„Tallinna eelarved peaksid järgnevatel aastatel keskenduma olulistele murekohtadele. Teede remondiks peab olema igal aastal kavanadatud vähemalt 15 miljonit eurot. Samuti peavad lasteaiad saama tegevuskuludeks ja investeeringuteks vajalikus mahus lisavahendeid,” märkis Pillak.

Tallinna 2013. aasta teise lisaeelave kaks lugemist toimuvad 19. septembril Tallinna linnavolikogus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt