Rajasalu: Keskerakond ei hooli lastega peredest

Uudis
|
18.11.2008

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Ülle Rajasalu sõnul on kahetsusväärne, et keskerakondlik linnavalitsus ei toeta munitsipaallasteaedade kohtade jagamisel piirkonna laste eelistamist.

Olukord on võrreldes 2002. aastaga, mil lasteaedade teeninduspiirkonnad kaotati, kardinaalselt muutunud. Ülelinnaline lasteaiakohtade taotlejate nimistu ja järjekord ei taga ega soosi kodulähedust.

„Ei ole normaalne, kui vanem peab lapse hommikuti teise linna otsa lasteaeda viima. Lisaks peaksid ühe pere lapsed saama käia ühes lasteaias. Loomulikult võiksid vabade kohtade olemasolul lasteaeda koha saada ka teiste linnaosade lapsed, kuid kodulähedane lasteaed peaks olema meie prioriteet,” toonitas Rajasalu.

„Uute suurte elamupiirkondade planeerimisel arvestati, tihti ka survestati arendajat jätma maad uue lasteaia ehitamise tarvis. Elamute ostmisel saigi sageli määravaks loodava lasteaia kodulähedus. Jaanuari alguses avab uksed Mähe-Kaasiku elamupiirkonnas Padriku lasteaed, kuid noored lapsevanemad pole tänaseni kindlad, kas nende pisipõnnidele seal kohta leidub, sest kehtib ülelinnaline järjekord,” kirjeldas Rajasalu olukorda.

„Linnavalitsus näitab eelnõu mittetoetamisega, et ei hooli lastega peredest ega püüa kergendada tekkinud olukorda. Lapsevanemad ei peaks igal hommikul ja õhtul oma aega tarbetult veetma autodest ummistunud teedel mööda linna edasi-tagasi sõites,” lisas Rajasalu.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt