Raivo Järvi: Euroopa Liidu maksupoliitika muutub järjest lihtsamaks

Uudis
|
09.10.2007

Riigikogu arutas täna valitsuse Euroopa Liidu poliitikat. Valitsuse nimel tegi ettekande peaminister Andrus Ansip, seejärel võtsid sõna fraktsioonide esindajad.

Reformierakonna fraktsiooni nimel ettekande teinud Raivo Järvi lausus, et Eesti vajab selget energialast välispoliitikat. Järvi märkis, et energiasillad ei kerki, kui siseriiklik energiaettevõte on monopoolses seisundis. Energiaalane välispoliitika peab olema selge ja üheselt mõistetav.

„Reformierakond toetab Euroopa Liidu finantspoliitikat ühise ja lihtsustatud maksubaasi osas. Samas rõhutab Reformierakond tungivalt riigi õigust kehtestada maksumäärad ise,” sõnas Järvi tõdedes, et Euroopa Liidu maksupoliitika tervikuna muutub järjest lihtsamaks.

Reformierakonna parlamendisaadik märkis, et Euroopa Liit kannab täna edasi neidsamu sõnumeid, mille eest  Reformierakond on alati seisnud: liberaalne maaelupoliitika, kaupade, isikute, teenuste, kapitali vaba liikumine. „Sellise Euroopa  Liidu poliitika jätkamisel, saab Reformierakonna visioon jõuda 15 aastaga 5 jõukama Euroopa riigi hulka kindlasti teoks,” ütles Järvi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt