Raidma: Eesti peab aktiivsemalt kasutama Euroopa kosmosevaldkonda oma arengueesmärkide realiseerimisel

Uudis
|
18.10.2011

17. oktoobril Berliinis toimunud XIII Euroopa Parlamentidevahelisel Kosmose Konverentsil osalenud Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma (Reformierakond) tõdes, et kõik kosmoseteadust ning -tehnoloogiat puudutav tundub küll kauge ja võõrana, kuid võib samas Eesti majandusele palju tulu tuua.

„Osalemiseks selles väljakutseid pakkuvas maailmas ei pea olema suurriik või omama suurettevõtet. Siin maksab innovaatilisus ning ettevõtlikkus. Eriti positiivne meie jaoks on Euroopa põhimõte rõhutada kosmosetööstuses just väikse- ja keskmise suurusega ettevõtluse kaasatust,“ kinnitas Raidma.

„On otsustatud, et Eesti saab Euroopa Kosmoseagentuuri ESA täisliikmeks aastal 2017. Aga juba järgmisest aastast avanevad võimalused osaleda nii teadus- kui tootmisprojektides. Sellised arengud muudavad meie soovi teaduspõhise tootmise arendamisest Eestis reaalsuseks.“

Euroopa Parlamentidevaheline Kosmose Konverents on Euroopa kosmosepoliitika kujundamiseks loodud foorum, mis koondab Euroopa riikide parlamentide esindajaid. Eesti on viimased 5 aastat olnud vaatleja staatuses ning loodetavasti järgmisest aastast täisliige.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt