Raidma: Eesti on rahvusvahelises kriisireguleerimises tugev tegija

Uudis
|
03.05.2009

„Eesti hoiab ja väärtustab solidaarsust humanitaarkriiside lahendamisel,“ toonitas Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma 28.-30. aprillini toimunud ÜRO Hädaabi Keskfondi (CERF) nõukogu istungil New Yorgis.

CERF loomisest alates nõukogu töös osalenud ja kolmeaastase ametiaja täitumisel oma viimasel nõukogu istungil osalenud Raidma väljendas rahulolu Eesti tugeva positsiooni üle rahvusvahelises kriisireguleerimises.

„Oleme osalenud ÜRO tasemel kriisireguleerimisekspertide ja universaalse võimekusega Eesti Päästemeeskonnaga rahvusvahelistes operatsioonides maailma erinevates katastroofipiirkondades ning kriisikolletes. Eesti on olnud selles vallas aktiivne ning humanitaarabi temaatika on kindlasti üks Eesti välispoliitika prioriteete,” kinnitas Raidma.

Juuni alguses korraldab Eesti välisministeerium koostöös Soome välisministeeriumi ja ÜRO Hädaolukordade Ametiga (OCHA) Tallinnas Humanitaarpartnerluse foorumi . „On hea meel teatada, et oma osalust ja esinemist foorumil kinnitas ka ÜRO asepeasekretär humanitaarasjade valdkonnas Sir John Holmes,” sõnas Raidma.

CERF loodi ÜRO poolt kolm aastat tagasi eesmärgiga tagada võimalikult kiire rahastus suurte katastroofide, loodusõnnetuste ja kriiside lahendamiseks. Samuti toetab CERF elutähtsaid humanitaaroperatsioone ka nn „unustatud kriisikolletes”, mis ei pälvi maailmameedia tähelepanu. Fondi doonoriteks on tänaseks juba üle 100 riigi ja annetatud kogusumma ületab miljardi dollari piiri. 2008. aastal toetas fond 428 miljoni dollariga erinevaid humanitaaroperatsioone 26 riigis.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt