Rahvastikuminister tervitab eesti ema ausamba püstitamist Võrru

Uudis
|
07.02.2005

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo arutas täna Võrumaa Ühenduse Memento juhatuse liikme Hans Sissase, Sõmerpalu vallavanema Lenhard Ermel ja maakonna kultuurijuhi Peeter Laursoniga võrulaste algatust püstitada Võru linna Eesti Ema ausammas.

“Algatus on juba saanud elava poolehoiu osaliseks, seda on rahaliselt toetanud mitmed Eesti omavalitsused ja eraisikud kodu- ja välismaalt,” ütles Rummo. “Tervitan seisukohta, et tulevane ausammas ei ole mõeldud leinalise ja kurvameelsena, vaid kujutaks eesti ema väärika ja elujõulisena, nagu ta on olnudki läbi kogu meie ajaloo. Ausambast kui tänutähisest eestlaste elujulgust hoidnud emadele kujuneks meie tulevikulootuste kehastus.”

Ausamba kavandi konkurss loodetakse läbi viia ja sammas püstitada põhiliselt annetuste toel. Rahvastikuminister lubas oma kaasabi idee tutvustamisel Riigikogus, valitsuses ja omavalitsustes ning kodanikuühendustes.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt