Prokuratuur eksitab avalikkust

Uudis
|
Jaanus Tamkivi
|
28.10.2004

Lugesin üleeile meediast prokuratuuri teadet, et mind on tunnistatud kuriteos kahtlustatavaks.

Olin ise andnud allkirja uurijale, et ei kommenteeri antud juhtumiga seonduvat, kuid mind hämmastab prokuratuuri tegevus. Nemad käitusid vastupidiselt, informeerides meediat eksitavalt menetlusega seotud üksikasjadest.

Samuti eksitas prokuratuur avalikkust, väites et ehitusteenust tellides võeti pakkumised vaid ühest ettevõttest. Pakkumised võeti neljast ettevõttest ning see fakt on linnavalitsuses dokumentidega tõestatav.

Hämmastav on prokuratuuri väide, mille kohaselt olen tekitanud linnale kahju 176 598 krooni. Millest selline summa, kui tööde maht oli ligi 800 000 krooni?
Ühtegi sellekohast dokumenti ei ole mulle tutvustatud.

Prokuratuur esitas fakte nii, et uudisteagentuur BNS pidas vajalikuks märkida, et minu tegevuses on tuvastatud kuritegu. Seni on Eesti Vabariigis kuritegusid tuvastanud ja süüdi mõistnud kohus. Kas edaspidi ei olegi vaja kohtuotsust, vaid piisab prokuratuuri suvast, et inimene süüdi mõista? Uudise toonist võis välja lugeda, et mind on juba ette süüdi mõistetud.

Kui vaadata antud juhtumi kujunemist, siis on selge, et tegemist on poliitilise fabritseeringuga.

Jaanus Tamkivi
Kuressaare linnapea


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt