Pillak: Tallinna Linnamuuseumi juhi ametist vabastamine on kius, mis kahjustab kogu kultuurivaldkonna mainet

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimehe Õnne Pillaku sõnul paistab Tallinna Linnamuuseumi juhi ametist vabastamine räpane välja. Otsitud põhjustega püütakse vabaneda valdkonna juhist, kes teeb oma tööd südame ja kirega, kui samal ajal on tõsisemate rikkumistega Keskerakonna ridadesse kuuluvatele asutuste juhtidele kõik rikkumised andeks antud ja tööle jäetud.
 
“Tallinna Linnamuuseumi juht Triin Siiner on pädev ja hinnatud juht kultuurivaldkonnas ja tema vallandamine sellisel moel on vale. Kui on probleeme, siis nendest tuleb rääkida, lahendused leida. Mitte kergekäeliselt loobuda oma ala kõrgelt hinnatud juhist,” ütleb Pillak. 
 
“Praeguseks on kõik vallandamise põhjendused ümber lükatud ja selgitatud. Arusaamatuks jääb, miks usub abilinnapea kultuuriameti juhi Aini Härmi poolt esitatud väiteid ilma muuseumijuhti ära kuulamata,” toonitab ta.
 
Pillaku sõnul ei mõista ta linnavalitsuse rünnakut ja jäikust, sest varasemalt on see sama linnavalitsus olnud tõsisemate rikumiste puhul palju leebem.
 
“Ma tuletaks meelde mõni aasta tagasi olnud rikkumisi Tallinna Tondiraba Jäähallis, kus tehtud audit paljastas, et hankemenetlustes toimus kokkumäng ja valitses täielik kaos, esitati fiktiivseid arveid, allkirjastati lepinguid tagantjärgi, puudus dokumendiregister, aeti asju suuliselt ja juhtkond sai tasuta lõunaid. Või Vene kultuurikeskus, kus aastaid elati omaenda reeglite järgi: kohvikupidajalt ei küsitud üüri, administraator sai ruumide üürid määrata põhimõtteliselt näo järgi ja aruandlus oli puudulik. Aga sealsed Keskerakonda kuuluvad juhte linnavalitsus ei pidanud vajalikuks ametist vabastada, vaid asus kaitsma ja puudusi likvideerima,” toob Pillak näited.
 
“Tallinna Linnamuuseumis toimuv on kahetsusväärne ja korralik mainekahju Tallinna kultuurivaldkonnale. Veel ei ole hilja lõpetada see kius ning leida võimalus, kuidas Tallinna kultuurivaldkond ei jääks ilma pädevast muuseumijuhist,” ütleb Pillak.

Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt