Pikaaegne mereväe ülem Igor Schvede liitus Reformierakonnaga

Uudis
|
11.10.2022

Riigikaitseekspert, kontradmiral reservis Igor Schvede liitus Reformierakonnaga ja kandideerib märtsis toimuvatel Riigikogu valimistel Tallinnas.

Igor Schvede sõnul omab ta pikaaegset kogemust Eesti riigikaitse ja liitlassuhete korraldamises ning soovib rakendada oma kogemusi riigijuhtimises. „Pean oluliseks laiapindset lähenemist riigikaitses ning meie ühiskonna eri kogukondade kaasamist riigi julgeoleku tagamisel. Usun, et oma teadmiste ja kogemustega saan meie riigile jätkuvalt kasulik olla,” sõnas Schvede.

“Tean hästi meid ähvardavaid ohte ning oman pikaajalist kogemust iseseisva riigikaitse ja liitlassuhete korraldamises. Ühinen Reformierakonna tugeva meeskonnaga, kellele läheb korda ühiskonna ja majanduse jätkusuutlik areng ning Eesti ja meie inimeste turvalisus,” lisas Schvede.

Reformierakonna juht, peaminister Kaja Kallas ütles, et Schvede on kindlasti Eesti kaitsevaldkonna parimaid eksperte, kellel on tugevad sidemeid meie liitlastega. “Praeguses keerulises julgeolekuolukorras on oluline hoida häid suhteid liitlastega ning Igor oma kogemusest Eesti sõjalise esindajana Euroopa Liidus ja NATOs tunneb selle väärtust hästi. Tugevdame Reformierakonna julgeoleku kompetentsi veelgi, sest Igori kogemus mereväe ja Kaitseväe peastaabi ülemana on suure väärtusega. Mul on hea meel, et Igor on otsustanud Reformierakonnaga liituda,” sõnas Kaja Kallas.

Igor Schvede on panustanud Eesti riigikaitse tagamisse viimased 29 aastat nii Eestis, meie liitlaste juures kui ka Afganistanis. 2007-2012 oli Schvede Eesti mereväe ülem ja 2013-2016 töötas Schvede Kaitseväe peastaabi ülemana. 2016-2021 oli Igor Schvede Eesti sõjaline esindaja Euroopa Liidu ja NATO juures. Alates 2021. aastast on ta töötanud nõunikuna kaitseministeeriumis.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt